„Důraz ale nefaulovat“

TJ Sokol Rozsochatec/Ždírec nad Doubravou – TJ Slavoj Eurotech Třešť

3 : 0 (2 : 0)

V sobotu 15. dubna 2017 čekal v rámci 13. kola KP Dorostu fotbalisty Slavoje těžký oříšek v podobě utkání z dosud druhým celkem této soutěže. Vzhledem ke svému zranění se na utkání pouze v roli diváka a maskota týmu vypravil i náš reportér Michal Kříž:

„Ačkoliv společný tým Rozsochatce a Ždírce nad Doubravou nad námi na našem letišti vyhrál na podzim 2 : 1 (psali jsem zde – pozn. red.), těžil především z našich chyb. Hned po příjezdu nám všem bylo jasné, že zde se bude hrát jinak. Hřiště sice nebylo nerovné, ale velikostně se dalo srovnat s naší umělkou. Malé hřiště tak bylo šité na míru urostlým a věkově starším hráčů domácího celku. Navíc nepomáhal ani silný vítr, který především brankářům hodně komplikoval zákroky. Již od výkopu se hrálo ostré tempo. Během první desetiminutovky se hra přelévala ze strany na stranu, ale navrch měli domácí. Jejich důraz v soubojích naprosto vymazal naše kvality a nakopávané míče pak dělali problém naší obraně. V osobních soubojích dokázali naši beci držet s domácími hráči krok pouze za cenu faulů. Z nich pak pramenilo pro naší branku největší nebezpečí – standardní situace. Navíc domácí hráli v první půli po větru. To se ukázalo jako rozhodující v 11. minutě. Přes více než polovinu hřiště letěl dlouhý míč,  AiBi v brance Slavoje si pro něj vyběhl, ale on zaplachtil za jeho záda. Když jsme kombinovali a dávali míč rychle od nohy měli sice hráči Sokola problémy, ale jejich brankář střely buď vytáhl na roh, nebo jsme se do zakončení vůbec nedostali . Ve 43. minutě po odkopu od domácí branky míč propadl a mířil za postranní čáru. Tam se za ním hrnul nejen hráč soupeře, ale rovněž stopér Kubát. Ačkoliv sám tvrdí, že se soupeře ani nedotkl, ze všech pohledů do vypadalo, jako by do něj v plné rychlosti nalétl. Vysloužil si žlutou kartu a do konce zápasu už si musel dávat veliký pozor. Následný přímý kop letěl do chumlu na malém vápně. Brankář Bečica tedy neohroženě vyběhl, ale opět foukl vítr a míč ho přeletěl. Hřebíček do rakve našich nadějí na nějaké body mohli domácí přidat těsně před poločasovým hvizdem. Míč však po rohovém kopu ani na čtyřikrát neprotlačili přes zeď z těl a tak se šlo do kabin za stavu 2:0.

Druhý poločas začal pro náš tým zajímavou standardní situací. Hned v jeho úvodu se k přímému kopu u středového kruhu postavil Novotný, ale dělovkou zamířil mimo bránu i všechny hráče. Poté měli několik obdobných možností také domácí, využít je však nedokázali. V úvodu druhé půle už to vypadalo, že přece jenom dokážeme soupeři v soubojích konkurovat, ale postupem času opět v této disciplíně kralovali Sokolové. V 54. minutě neudržel nervy na uzdě Nechvátal a když druhou simulaci domácího útočníka okomentoval slovy:„Nepadej furt ty zm..e,“ vykoledoval si žlutou kartu. Zhruba po hodině hry ztratil Matyáš Kříž míč ve středu hřiště a rychlý protiútok dokázali domácí využít. S tříbrankovým náskokem už se nejspíš uspokojili a trochu polevili v nasazení. Díky tomu jsme vyhrávali více soubojů a měli i několik příležitostí. Zejména rychlé protiútoky po standardních situacích mohli soupeři zatopit, ale když už jsme se dostali za obranu domácích, pak nám pomezní rozhodčí mávl ofsajd. V úplném závěru utkání se neujala ani střela Kantora, a tak jsme odjížděli domů bez střeleckého zářezu a bez bodu.“

Branky: 11. a 59. Pospíšil Ondřej, 44. Navrátil Jan

Rozhodčí: Kubeš Petr

ŽK: 43. Kubát Martin, 54. Nechvátal Filip

Sestava: Bečica – Budíček, Kubát, Novotný (82 Štěpánek), Rod – Kantor, Fencík, Nechvátal (74. Doležal), Kříž J., Kříž Mat. (72. Hartl) – Pöndl