1960 – 1970

Začátek nového desetiletí doprovázel minimální zájem o kopanou v Třešti. Dřívější funkcionáři ukončili činnost, chyběli hráči, chyběly peníze. K úplnému rozpadu nedošlo pouze díky panu Vlastovi Zudovi, který přesvědčil ředitele n.p. KRAS v Třešti Františka Urbana o prospěšnosti sponzorování sportovního oddílu. A tak se stalo, že na světě byl oddíl SLAVOJ-KRAS Třešť. Podle informací byly zakoupeny dresy, větší množství míčů a 30 párů kopaček. Tehdejší vedení bylo pouze tříčlenné a kromě zmiňovaného pana Urbana v něm pracovali ještě pánové František Mifka a Jan Hašek. Výbor to byl malý, ale čilý. Po krátkých jednáních se dala dohromady jedenáctka Fajman, Hašek, Chvátal, Kantor, Kopuletý, Kratochvíl, Lysý, Molčík J., Pavlíček, Patry, Tonar a Widerlechner. Přes veškerou snahu se nepodařilo tým udržet v I.B třídě. Kvalitním soupeřům jako Dukla Náměšť, Vladislav, Měřín, Hrotovice, Rokytnice, Velká Bíteš, Únanov, BOPO Třebíč, Rapotice, Moravské Budějovice a Jaroměřice nemohl konkurovat a po posledním utkání soutěžního ročníku 1964/65 přišel sestup do okresního přeboru.

Podzim roku 1965 byl velice smutný. Z činovnického kádru zůstali jen Josef Renner st. a František Kratochvíl st. Snaživý správce a organizační pracovník na vše nestačili a tak fotbalový oddíl, přestože měl dostatek aktivních fotbalistů, ukončil svoji činnost. Proč tomu tak bylo, už asi nikdo objektivně nezjistí.

Sportoviště, ale nezůstalo trvale opuštěné. V sezónách 1967/68 s 1968/69 přivítali diváci na hřišti muže v zelených uniformách. Byli to vojáci VTJ Dukla Jihlava.  Jak se to dostali vojáci VTJ Dukla do Třeště vzpomíná její bývalý hráč Vladislav Škarda: „ Z povinné tělesné výchovy u vojenských útvarů, díky majoru Klečkovi už v padesátých letech vznikl fotbalový oddíl. Postupně prošel všemi třídami jihlavských soutěží, aby nakonec vyhrál okresní přebor.

Hostoval na všech hřištích v Jihlavě. Díky nepochopení jihlavských oddílů hledal hrací plochu v okolních obcích. Funkcionáři VTJ využili situace v Třešti a oddíl hrající I. B třídu se na dva roky do Třeště přestěhoval. Mužstvo vedli pánové Kejdana a Polnický. Při utkáních bylo možno sledovat borce mužstev: BoPo Borovina, Dukla  Náměšť, Sokol Rapotice, Sokol Kojetice, SK Veverská Bytýška, SK Velké Meziříčí, Sokol Hrotovice, SK Náměšť, Vladislav, Okříšky, Dukla Jemnice, Slavia Třebíč a Sokol Čáslavice.“