Pět branek za osm minut

SK Pernštejn Nedvědice – TJ Slavoj Eurotech Třešť

4 : 3 (1 : 0)

Ve třetím kole nadstavbové části Krajského přeboru žáků čekal na mladé fotbalové naděje Slavoje „pěkný“ výlet. V sobotu 22. dubna 2017 zajížděli na hřiště do Nedvědic, tedy na pomezí Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje a ještě o pár kilometrů dál. Dlouhá cesta ale nebyla jedinou komplikací, se kterou se museli trenéři mladších žáků potýkat. V městysi pod hradem Pernštejnem na jejich svěřence čekalo sychravé počasí s větrem a dešťovými přeháňkami, což se navíc podepsalo na už tak dost nekvalitní hrací ploše. Z utkání se ještě z různých důvodů omluvila hned kompletní obranná trojice Filip Háva, Vojta Jirák a Jan Široký. Daleko více prostoru tak dostali mladičcí hráči z přípravky.

Únava z téměř stokilometrové cesty a dlouhé čekání na zápas (jako první totiž k utkání nastoupili starší žáci) byla na mladících Slavoje znát. Domácí toho ale zpočátku nedokázali využít. Skóre se tak měnilo až po dvaceti minutách hry. Přesnou střelou se o ní postaral nejlepší hráč domácích Jan Chytrý. Stejný hráč se trefil i po změně stran a ve 36. minutě završil hattrick. Těsně před jeho třetí trefou se prosadili i hosté. Jarda Červený využil chybného výběhu gólmana Nedvědic a po zemi poslal míč do odkryté branky. Na 2:3 z pohledu Slavoje snižoval Vojta Kšír, který pro změnu potrestal nepřesnou rozehrávku domácích. Úvodní „střeleckou“ desetiminutovku druhé půle uzavřela jediná dívka na hřišti (nutno podotknout, že šikovná) Veronika Janečková. I potřetí se hráčům Slavoje podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Krásnou a hlavně přesnou střelou se o to postaral Martin Prášil.  Do konce utkání tou dobou chybělo o něco málo více než deset minut a mladí fotbalisté Slavoje se hnali za vyrovnáním. Domácí několikrát podržel dobrými zákroky brankář a když v poslední minutě pohotová střela Martina Štěpánka o pár decimetrů minula jeho branku, mohl se se svými spoluhráči radovat z těsného vítězství.

trenér Jiří Gregor k utkání:

„Dneska to bylo těžké utkání na těžkém terénu a za nepříznivého počasí, chvílemi pršelo a foukal nepříjemný vítr. Kluci se s tím ale poprali dobře a bojovali. Potěšil mě výkon Adama Novotného na středu obrany, kde hrál asi poprvé v životě. Také Vojta Kšír nastoupil k utkání po dlouhé době a rozhodně byl na hřišti pro tým velice platným hráčem.“

Branky: 20., 33. a 36. Chytrý Jan, 41. Janečková Veronika – 35. Červený Jaroslav, 38. Kšír Vojtěch, 47. Prášil Martin

Sestava: Kousal Daniel (31. Daněk Filip) – Němeček Jakub, Novotný Adam, Kšír Vojtěch – Červený Jaroslav, Pátek Ondřej, Prášil Martin, Krafka Kurt – Daněk Vojtěch – střídali: Štěpánek Jakub, Cína Martin, Gregor Tomáš a Svoboda Matěj