Větrný souboj rezerv

SK BUWOL METAL Luka nad Jihlavou B – TJ Slavoj Eurotech Třešť B

0 : 3 (0 : 1)

V neděli 28. října 2017 ve 14:30 v rámci posledního 13. kola OP mužů sehrála třešťská Benfica své utkání na hřišti BUWOL METALU. Tým z Luk nad Jihlavou B a Třešť B se sice nachází na opačných pólech tabulky, ale možnost, že se bude hrát na zdejším hřišti z umělým povrchem (velmi malé rozměry) spolu s větrným počasím mluvila jasně. Stačí chvíle nepozornosti a papírové předpoklady mohou být ty tam.

Již před začátkem utkání to s Benficou nevypadalo dobře. Vzhledem k tomu, že s velkým počtem stálých opor nemohla z různých důvodů pro utkání počítat a A tým s Dorostem hráli svá utkání ve stejný čas, museli do sestavy povolat zkušenost v podobě Zbyňka Růžičky z Celticu. Navíc v základu nastoupil dorostenec Milan Doležal a na lavičce byli připraveni do zápasu zasáhnout další dva mladíci: Luboš Hartl a Michal Kříž. Náladě nepomohlo ani to, že tým se v kabině sešel za pět minut dvanáct a tak před zápasem nebylo moc času na rozcvičku. Všem se však ulevilo, když zjistili, že utkání se bude hrát na hlavním hřišti. Za chladného počasí se ale hráči Slavoje velmi rychle zapotili. Hned z kraje zápasu se totiž Šebesta musel natahovat, aby konečky prstů zastavil výkop svého soka na opačné straně hřiště, který vítr málem zavál až za jeho záda. Ještě ani nestihl setřít pot ze svého čela a už se musel mít znovu na pozoru. Za prvních 20 minut se totiž domácí mohli hned několikrát ujmout vedení. Nejblíže tomu byli když zazvonilo břevno hostující branky. Poté ale Třešť utkání trochu vyrovnala. Dostala se do zápasu a měla víc ze hry. Nakonec toho dokázala naplno využít ve 33. minutě. K přímému kopu z 25 metrů se postavil Císař a vyslal prudký pokus, který zapadl pod břevno domácí branky. Jelikož strážce svatyně udělal krok vpřed, na jeho pokus nedosáhl. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro hosty.

Do druhého poločasu nastoupil Hartl, který přinesl do hry nový impuls. Slavoj navíc záhy přidal druhou branku o kterou se postaral Vondrák. To přineslo do hry hostů uklidnění. Slavoj trochu polevil v tlaku, naopak domácí BUWOL neměl síly na to, aby něco na zápase změnil. Chvílemi to sic byli opět hosté, kdo těžil více ze hry, ale k zakončení se bohužel povětšinou nedostali. Domácí brankář totiž vypadal spíše jako hráč z pole, než jako sebejistá nepropustná zeď. Je tedy škoda, že jej hráči rezervy Slavoje nezasypali střeleckými pokusy daleko více. S přibývajícím časem ubývaly oběma týmům síly. Zápas se tak v závěru ještě mohl zdramatizovat a hrálo se více-méně nahoru dolů. Uklidnění nepřinesla ani pojistka z kopačky Michala Kříže. Ten těžil z práce kterou za něj udělali Lašan, Lupač a Hartl. Poslední jmenovaný mu míč přednesl doslova na zlatém podnose. Šebesta v brance Benfici se ale stále musel strachovat o své čisté konto. Dosti tomu napomohlo i to, že posledních 15 minut na hřišti Císař kvůli problémům s kotníkem pouze popocházel . Ty se u něj objevili poté, co byl (již poněkolikáté) tvrdě dohrán v jednom ze soubojů o míč. Nakonec se však Slavoj i de-facto v 10 ubránil a pro nezasvěceného diváka hravě zfoukl ve větrném duelu domácí 3 : 0. Po podzimní části sezóny tak přezimuje na druhém, respektive třetím místě v závislosti na tom, jak dopadne utkání Kněžice – Brtnice, které se bude dohrávat v až sobotu 4. listopadu 2017 ve 14:30.