„Byli jste letos nejlepším soupeřem“

TJ Dálnice Speřice – TJ Slavoj Eurotech Třešť

1 : 1 (1 : 0)

Sobota 17. června 2017 – hřiště ve Speřicích. Takové bylo dějiště jednoho z utkání závěrečného kola KP Dorostu, které svedlo dohromady jasného vítěze domácí Speřice a tým okupující poklidný střed tabulky Třešť. Domácí na své půdě neztratili ani bod. Celkově si navíc připsali pouze jednu porážku 5 : 1 v Rozsochatci a jednu remízu (podle vlastních slov dost nezaslouženou) v Lukách nad Jihlavou 1 : 1. Již při podzimním měření sil na domácí půdě zjistili dorostenci Slavoje, že chyby v rozehrávce dokáží speříčtí tvrdě trestat. Zároveň se však ukázalo, že i s takovýmto soupeřem se dá hrát, pokud jej budou aktivně napadat.

Domácí hráči Dálnice Speřice však hráli v první půli po větru. Ukázalo se však, že bez opor tvořících jejich hru, které na lavičce náhradníků šetřili síly na zápas A týmu mužů, neměl jejich přechod po zemi velký úspěch. Hlavně nepřesné přihrávky tak zapříčinili, že i Třešť se často dostávala do útoku a hra byla více než vyrovnaná. Domácí pak hrozili z protiútoků dlouhými míči. Již v 29. minutě přišla první hrubice. Kubát stál čelem ke své brance a dával míč narychlo za sebe na střed. Zde však široko daleko nebyl nikdo jiný než hráči Speřic. Ty tak vyrazili vstříc Vondruškovi a míč protlačili za jeho záda. Na druhé straně udeřil Budíček, kterému nahrával Kantor. Ten měl však podle čárového rozhodčího dostat míč do ofsajdu a tak nebyla branka uznána. Když pak v závěru poločasu z přímého kopu od rohového praporku neprotlačil míč za záda Tkadlece ani Bečica s Kubátem, odcházelo se do kabin za pro Třešť nepříznivého stavu 1 : 0.

Druhá půle přinesla řadu změn. Domácí přinesly hned tři (nasadili většinu opor) zatímco hosté se spokojili “jen“ s jednou. Domácí tak sice trochu zpřesnili rozehrávku. Slavoj je však aktivním napadáním dostával pod tlak a rychlé odkopy zastavoval protivítr. Ty tak většinou končily na kopačkách dorostenců Třeště, kteří tak stále více přebírali iniciativu. V 51. minutě tak přišlo zasloužené vyrovnání. Po odraženém míči z rohového kopu od Novotného se ve vápně nejrychleji zorientoval Kubát a tvrdou nekompromisní střelou nedal Tkadlecovi šanci. Pak však přišla klasická hra Třeště. Šance za šancí přicházela vniveč a hrstka příznivců už jen v napětí očekávala, kdy se prokáže zprofanované: „Nedáš, dostaneš!“ Domácí však rovněž nedokázali pár příležitostí, které si v druhé půli vytvořili, dotáhnout do konce a tak se oba aktéři utkání rozešli smírně. I z lavičky domácích po zápase přišla pochvalná slova na adresu hostí:„Byli jste nejlepší tým, se kterým jsme letos změřili síly.“

Branky: 29. Kovář Pavel – 51. Kubát Martin

Rozhodčí: Ryšánek Zbyšek

ŽK: Fencík Tomáš

Sestava: Vondruška – Kříž Michal (46. Rod Tomáš), Novotný, Bečica, Kubát (71. Doležal) – Budíček, Kříž Jiří, Kříž Matyáš, Fencík, Pöndl – Kantor