Béčko zahájilo jaro kanonádou

TJ Slavoj Eurotech Třešť B – SK Kamenice 1933  10 : 1 (3 : 0)

Průběh utkání okomentuje vedoucí mužstva Jan Hašek:

„Tak už nám konečně skončila zima a začala jarní část sezóny 2014/2015. Už jsme se moc těšili a chtěli jsme potvrdit naší formu ze zimní přípravy. Všechny naše přípravné zápasy jsme vyhráli a v nastaveném rytmu jsme chtěli pokračovat. Hned v prvním jarním kole k nám přijel soupeř z Kamenice, který přezimoval na posledním místě tabulky. K utkání jsme nastoupili na naší nové umělce, ale úvod zápasu se nám příliš nepovedl. Dlouho jsme se nemohli dostat do tempa. Soupeř byl aktivní, dobře nás napadal a chvílemi nám komplikoval rozehrávku. Asi po 15-ti minutách hry jsme začali přebírat otěže zápasu my a ve 21. minutě otevřel skóre Páral po skvělém centru Krcha. Hned o osm minut později poslal krásný balón do pokutového území Fencík a se zakončením se nepáral Sedláček, který se do poločasu trefil ještě jednou a stanovil poločasové skóre 3 : 0.

V kabině jsme si řekli, že nesmíme polevit a dál musíme držet tempo hry. Do druhé půlky jsme vstoupili dravě a s odhodláním nepřipustit žádné komplikace na cestě za prvními jarními body. Netrvalo to ani 5 minut a Páral se dočkal svého druhého gólu v zápase. Na takzvaného „bůra“ zvyšoval po pár minutách Widerlechner, který si na velkém vápně narazil s Páralem a pohodlně zakončil. To už se třešťský brankostroj rozjel naplno. Soupeř se ani nestačil rozkoukat a měl v bráně další náš zářez, když dovršil svůj hattrick Sedláček. Dalším hráčem, který se trefil do černého, byl i náš druhý útočník Vondrák, na jehož pěknou střelu k tyči brankář hostí nedosáhl.  Další branku už na 8 : 0 přidal Petráš. Poté se dočkali také hosté, když 10 minut před koncem vstřelili svou jedinou branku v zápase a připravili tak Kousala v naší bráně o čisté konto. To ovšem ještě nebylo z naší strany všechno. Do konce utkání se ještě podruhé prosadil Petráš a dvouciferné skóre na naší světelné tabuli rozsvítil svou druhou brankou Vondrák. Musím říct, že ač to ze zpočátku nevypadalo, vyhráli jsme zaslouženě a rozdílem třídy. Doufám, že tuto výhru potvrdíme i v dalším kole, které sehrajeme v neděli 5.4.2015 v 15:30 hodin na hřišti ve Stříteži.“

Branky :  29.,  36.a 58. Sedláček, 21. a 50. Páral, 61. a 84. Vondrák, 75. a 81. Petráš, 54. Widerlechner

Sestava : Kousal – Novák – Krch, Kubala, Lupač – Pittner (46. Petráš), Rod (62. Kozák), Sedláček, Fencík (42. Widerlechner) – Páral,Vondrák