“Penalťák“ opět řádil

HFK Třebíč – TJ Slavoj Eurotech Třešť

2 : 7 (2 : 3)

V neděli posledního zářijového dne, tedy 30.09.2018 zavítal dorost Slavoje na půdu loňského účastníka MSDD. Ten se však v letošní sezóně po odchodu několika hráčů a celkovém úpadku zájmu těch zbývajících trápí a prozatím se tísní s pouhými čtyřmi body na samém dně průběžné tabulky KP dorostu. Třešť pro změnu přijížděla do Třebíče po šňůře čtyř zápasů v níž nevyhrála. Naposledy poznali svěřenci trenéra Derganze sladký pocit z vítězství ve 2. kole v sobotu 25. srpna v domácím utkání proti společnému týmu Ždírce nad Doubravou a Vísky (psali jsme zde).

Ještě než poslední opozdilci z řad hostujících fanoušků dorazili na stadion třebíčského Spartaku (na domovském stadiónu HFK totiž probíhal turnaj přípravek), mohli ti dochvilnější z nich propuknout v jásot. Budíček, jenž tentokrát nastoupil premiérově s kapitánskou páskou, totiž po boku svých spoluhráčů okamžitě po rozehrávce vystartoval na domácí stopéry, zmocnil se míče a uklidil jej za Šplíchalovi záda. Za dalších deset minut již vedli hosté o dvě branky, když se míč odrazil až ke kopačkám Patrika Topinky, jenž jej nekompromisně uklidil “pod víko“. Pak ale přišly hrubice, které vyprodukoval Michal Kříž. Nejdříve nesmyslně propustil dlouhý míč z přímého kopu od poloviny hřiště za svá záda a následně sice dokázal útočníkovi domácích vypíchnout míč, ale došlo i ke kontaktu s jeho kopačkou. Hlavní rozhodčí Rygl odpískal pokutový kop, jenž domácí Bence bezpečně proměnil. O pár minut později se nedohodl se svým bratrem, kdo bude brát dlouhý míč a kdo zajišťovat, a pouze jej protečoval za svá záda, čímž poslal Benceho na zteč Pokorného branky. I podruhé vyšel z jejich vzájemného setkání tváří v tvář vítězně domácí útočník. Vrátit vedení na stranu Slavoje mohl z přímého volného kopu Jiří Kříž, ale míč z jeho pravačky o pár centimetrů minul levý horní roh domácí branky. Hosté přesto nemuseli smutnit, protože v samotném závěru první půle vybojoval zdánlivě ztracený míč Patrik Topinka. Následně poslal centr, jenž si na zadní tyči našel Vondruška a hlavou zavěsil.

Do druhé půle hosté nastoupili s jedinou, ale očekávanou změnou. Michala Kříže, jenž šel po zásluze do sprch nahradil na pravém kraji obrany Filip Topinka. Hned v úvodu navýšil náskok hostí Vondruška, když po rohovém kopu zavěsil na zadní tyči pro změnu nohou. Hráčům Slavoje se na kopačky vrátilo více klidu, což dokazuje další branka v síti Třebíče. Fencík si dovolil individuální průnik a pumelicí, kterou z jeho kopačky málokdo čekal, zvyšoval již na 2:5. Poté se znovu ozvaly svalové problémy Vondrušky, které ho trápí už delší dobu a musel střídat. Na hřiště se dostal první z dvojice st. žáků Kurt Krafka a i on se brzy zapsal mezi střelce. To když po přízemním centru z levé strany poslal placírkou míč za záda bezmocného strážce domácí svatyně. Ani to však nebylo vše, co dnes hráči z města betlémů předvedli. V 82. minutě si totiž za domácí obranu naběhl Budíček, narazil si Hartlem a zprava se řítil na branku Třebíče. Ačkoliv měl vedle sebe v dobrém náběhu dalšího mladíka v dresu Slavoje střídajícího Vojtu Jiráka, tak ukázal svůj instinkt snipera a vzal vše na sebe. Ani tentokrát neměl Šplíchal sebemenší nárok a Budíček tak, jako správný kapitán, otevřel i uzavřel účet dnešního utkání. Za zmínku ještě stojí obrovská příležitost Hartla, ale tváří v tvář brankáři domácích volil, namísto umístěné střely k tyči, dělovku, jenž ale letěla vysoko a daleko od prostoru vymezeného třemi tyčemi.

trenér Zdeněk Derganz k utkání:

„Sice jsme zvítězili a vezeme tři body, ale v naší hře bylo, na můj vkus, příliš nedostatků. Některé situace řešíme příliš složitě a namísto jednoduché kombinace hledáme složité řešení. A to platí jak v obranné, tak útočné fázi. A stejně tak při zakončení. V týdnu potrénujeme, a já věřím, že v utkání dalšího kola, v jehož rámci se představíme na domácím hřišti proti společnému týmu Okříšek/Stařeč, se v této herní činnosti zlepšíme. Jedině tak můžeme pomýšlet na úspěch.“

Branky: 15. (pen.) a 18. Bence Vojtěch – 1. a 82. Budíček Ondřej, 34. a 48. Vondruška David, 11. Topinka Patrik, 51. Fencík Tomáš, 77. Krafka Kurt

Rozhodčí: Rygl Luboš

ŽK:0:1

Sestava:Pokorný – Kříž M. (46. Topinka F.), Kříž J., Doležal, Vondruška (74. Krafka) – Topinka P., Fencík, Budíček, Veverka, Jonák (77. Jirák V.) – Hartl