Tečku udělal opět Šaly

TJ Slavoj Třešť – TJ Slovan Kamenice nad Lipou

3 : 1 (2 : 1)

Na žádost soupeře přeložené utkání závěrečného 21. kola I. třídy žáků sk. A mají za sebou starší žáci třešťského Slavoje. Ve středu 8. května po poledni přivítali na domácím hřišti své vrstevníky z Kamenice nad Lipou. V tříkolovém hracím systému soutěže (pouze 8 účastníků) se se stejným soupeřem Slavojáci potkali potřetí. Na podzim na domácí půdě remizovali 3:3 a před pouhými deseti dny v Kamenici nad Lipou zvítězili 2:1, když vítěznou branku vstřelil v poslední minutě utkání Adam Šalanda

Ale zpět k úvodnímu hvizdu hlavního rozhodčího, respektive o pár desítek vteřin později. Hned první útok mladých fotbalistů Slovanu totiž skončil míčem v domácí síti. Postaral se o něj Jůza a v 1. minutě poslal hostující tým do vedení. O pár minut později stejný hráč vystihl nepovedenou malou domů obránce Slavoje, ale ke své smůle poslal míč mimo tři tyče Šprinclovy branky. Domácí Slavojáci se rozjížděli pomaleji, ale s přibývajícím časem byli stále aktivnější. Ve 24. minutě se po centru Vojty Kříže z pravého křídla dostal do zakončení kapitán Lukáš Nosek. Míč se odrazil od hradby těl před brankou a zapadl přímo za tyčku. Srovnáno. O dvě minuty později lovil hostující gólman míč ze své sítě podruhé. Tentokrát po střele Matyho Totha. Radost z vedoucí branky ale zhatil zdvižený praporek pomezního. Přesto se domácímu týmu podařilo vývoj utkání otočit. Ve 31. minutě centroval z pravého křídla Adam Červený, důrazný Dan Rodek se ve vápně protlačil do zakončení a sklepl míč mimo dosah Picky, 2:1.

Do druhého poločasu vstoupil domácí tým o poznání lépe, než do toho prvního. Po pár minutách hry vyslal ze středového kruhu Adam Červený na zteč Vojtu Kříže. Ten mířil z pravé strany sám na soupeřovu branku, ale gólman jeho prudkou střelu na bližší tyč vystihl a vytlačil na tyčku. Prakticky vzápětí namířil z úhlu svou střelu Dan Rodek pouze do břevna. Nevyužité šance mohly hráče Slavoje mrzet. V dalším průběhu utkání totiž hosté podnikli několik rychlých protiútoků. Dvakrát u toho byl kapitán Jůza, ale naštěstí v obou případech mířil mimo. Závěrečná desetiminutovka už byla v režii fotbalistů Slavoje. Ve středu hřiště vyhrál souboj o míč Vojta Kříž a posunul jej na Lukyho Noska. Kapitán Slavoje zatáhl míč po levém křídle a poslal milimetrovou přihrávku na nabíhajícího Adama Šalandu. Šikovný domácí hráč si míč zpracoval a umístil jej přesně za zadní tyčku. A protože si poté na gólmanovi hostí „vylámali zuby“ Petr Biskup a hned dvakrát Dan Rodek, byla trefa Šalyho tečkou za vítězným utkáním stejně jako před deseti dny na hřišti soupeře.

Branky: 24. Nosek Lukáš, 31. Rodek Daniel, 70. Šalanda Adam – 1. Jůza Lukáš

Rozhodčí: Novák Kamil

ŽK: Bez karet

Sestava: Šprincl – Vokřínek, Žádný, Hink, Lysý – Polák, Červený, Nosek, Šalanda – Kříž, Rodek – střídali hokejově: Biskup, Hynk, Toth