Besiho bodlo Celticu bodlo…

TJ Slavoj Eurotech Třešť C – Vysočina Petrovice

3 : 2 (0 : 1)

Ani slavný Hitchcock, mistr hororů a překvapivých zápletek, by nevymyslel pointu, kterou nabídl nedělní zápas IV. třídy Pelhřimovska na hřišti v Třešti. Druhý tým tabulky třešťský Celtic v něm přivítal předposlední Vysočinu Petrovice. Ještě čtyři minuty před koncem hrací doby prohrávali domácí borci 0:2 a nenašel by se asi nikdo, kdo by na ně vsadil, že zápas otočí. Ale jak praví klasik, fotbal nemá logiku…

Od začátku utkání byli domácí lepším mužstvem, ale své příležitosti nedokázali zúročit. Hosté se prezentovali sympatickým výkonem a podnikali nebezpečné protiútoky. Po jednom z nich poslal z pravé strany prudký střílený centr do vápna útočník Petrovic z pozice, která zaváněla ofsajdem, ale nepřesný rozhodčí David Bílý, který předtím neodpískal jasný faul na Milana Hochmana, po němž měla následovat penalta, opět nezapískal, a hostující hráč Jaroslav Peterka nádherně trefil z voleje a překonal jinak skvěle chytajícího Jindru v brance domácích. Další slibné šance Celticu zůstaly nevyužité, ale na nedostatek práce si nemohl stěžovat ani Jindra Jindřich.

V druhém poločase domácí celek své úsilí o zvrat v zápase ještě vystupňoval, ale snad přemírou snahy jeho hráči ztráceli nezvykle mnoho snadných míčů, nepřesné přihrávky se množily, a když už se dostali na dostřel, zastavila jejich pokusy dvakrát tyč, nebo je zlikvidoval brankář hostí. Minuty rychle ubíhaly a v 78. minutě navíc zvýšil z brejku Jan Folejtar na 2:0. V té chvíli to vypadalo na ztrátu tří bodů a všech nadějí na titul.

Pak se ale začaly dít věci! Nastoupil talentovaný mladý borec Jarda Novák plný sil a svou rychlostí a chutí hrát skřípějící mašinu domácích neuvěřitelně rozhýbal. Nabízel se dopředu, sprintoval dozadu, byl prostě všude. A byl to také on, kdo vykřesal jiskřičku naděje gólem na 1:2. Devadesátá minuta se ale neúprosně blížila, málokdo věřil. Tentokrát se ale na Celtic usmálo štěstí, které ale přeje připraveným… Nejprve vstřelil druhý gól Zdeněk Vašek a v prodloužení se nejlépe zorientoval ve vápně Petr Beseda a klasickým „batelovským“ bodlem vstřelil vítěznou branku.

Zoufalství hostů bylo bezbřehé, cenný skalp druhého týmu tabulky měli na dosah ruky, ale zůstaly jim jen oči pro pláč. Někteří byli natolik rozlíceni, že se chystali mladého sudího fyzicky ztrestat, pak ale hlavy vychladly, zachutnalo pivo a vše se vyřešilo v klidu, jak to většinou v „pralese“ bývá.

Při ztrátě bodů Nové Cerekve v domácím zápase s Mnichem se Celtic na lídra tabulky bodově dotáhl, takže se vše rozhodne až v posledním zápase příští víkend. Naděje umírá poslední…

Branky: 86. Novák Jaroslav, 89. Vašek Zdeněk, 91. Beseda Petr – 21. Peterka Jaroslav, 78. Folejtar Jan

Rozhodčí: Bílý David