III. ROČNÍK FOTBALOVÉHO KEMPU MLÁDEŽE

III. ROČNÍK FOTBALOVÉHO KEMPU MLÁDEŽE

Před více než třemi a půl lety se parta trenérů mládeže ve fotbalovém oddílu TJ Slavoj Eurotech Třešť rozhodla pro své svěřence uspořádat fotbalové soustředění.  Od nápadu k realizaci uběhlo půl roku. Fotbalový kemp mládeže 2015 měl u dětí obrovský úspěch a stejně tak tomu bylo i při druhém ročníku v roce 2016.

Letošní, již třetí ročník se uskutečnil od pátku 23. do neděle 25. června 2017, kde jinde, než v prostorách fotbalového areálu TJ Slavoj Eurotech Třešť a zúčastnilo se ho opět více než 40 mladých fotbalistů Slavoje ve věku 7 až 15 let. Stejně jako v předchozích letech i tentokrát byli všichni účastníci ubytování v prostorách fotbalových kabin a k dispozici měli nejen kompletní zázemí, včetně klubovny, ale rovněž obě fotbalová hřiště (travnaté i s umělým povrchem), víceúčelové hřiště v areálu a pro případ nepříznivého počasí i prostory školní tělocvičny či městské sportovní haly.

Organizátoři v čele s vedoucím Jiřím Gregorem si pro mladé fotbalisty připravili hned několik tréninkových jednotek zaměřených především na individuální rozvoj fotbalových dovedností.   Složení a náročnost tréninkových jednotek byla přizpůsobena věku účastníků. Ti byli hned na úvod rozděleni do čtyř skupin a o každou z nich se starala dvojice licencovaných fotbalových trenérů (UEFA licence B, či C) Pro všechny mladé fotbalisty byl po celý den zajištěn pitný režim a strava. Snídaně, dopolední a odpolední svačiny a večeře byli servírované v prostorách klubovny TJ Slavoj, na obědy pak všichni účastníci chodili společně do salónku restaurace U Kapra. Kromě tréninkových jednotek byly pro všechny připraveny i mimotréninkové aktivity – opékání špekáčků, různé soutěže či noční hra. Nedílnou součástí kempu byl i doprovodný program.

V pátek odpoledne mezi účastníky zavítal (stejně jako před rokem) vícenásobný mistr ČR ve freestyle fotbalu Petr Kari Karásek. Pro děti si přichystal ukázky jednoduchých i těžších triků. Následoval trénink, do kterého zapojil všechny účastníky (a nejen děti) a pokusil se je naučit alespoň základům freestyle fotbálku. Následovala autogramiáda, při které Petr dětem podepisoval své kartičky, ale rovněž trička či kopačky. Na závěr pak při besedě ochotně odpovídal na všetečné otázky, nejenom o freestyle fotbalu, fotbalu, ale i o osobním životě.  Večer pak nemohla chybět zajímavá noční hra. Sobotní program zpestřila olympiáda v netradičních disciplínách jako je skákání v pytlích, hod kopačkou, přenášení vody houbičkou a další. Každoroční součástí kempu je i večerní fotbalové utkání mezi malými fotbalisty a jejich trenéry. V neděli si všichni účastnící zasoutěžili v individuálních fotbalových dovednostech a odpoledne potom, již před zraky rodičů, převzali ocenění a balíček dárků od sponzorů, jehož součástí byla zalaminovaná společná fotografie všech účastníků i s popisem.

III. ročník fotbalového kempu mládeže Třešť 2017 se uskutečnil za podpory TJ Slavoj Eurotech Třešť, města Třešť a společností Obchodní partner ECENTRE, VRATOSTAV, KRAHULÍK, AULIX lighting a v neposlední řadě Řeznictví-uzenářství Kysela. Děkujeme.

Fotografie z dílny Vítka Procházky najdete zde, videa od stejného autora poté seřazená přehledně v seznamu videí na našem YouTube kanálu zde.