Brankářská škola v Třešti.

Brankářská škola v Třešti.

Post brankáře je ve fotbale velice specifická pozice, která vyžaduje speciální přípravu a individuální a úzce zaměřený tréninkový proces. Ve valné většině fotbalových klubů však brankáři trénují společně s ostatními hráči své věkové kategorie a to je potřeba změnit.

Na fotbalovém hřišti TJ Slavoj Eurotech Třešť se v úterý 20. června 2017 představila brankářská škola J4K (Just4Keepers). Ukázkovou tréninkovou jednotku s pěticí mládežnických fotbalových brankářů Slavoje předvedl Tomáš Jícha, který stejně jako jeho otec a dva bratři, prošel mládežnickou akademií Vysočiny Jihlava a v současné době společně s nimi provozuje fotbalovou brankářskou školu patřící pod křídla J4K.

Brankářská škola J4K vznikla téměř před dvaceti lety v Anglii a za dobu své existence se rozrostla do třiceti zemí na pěti kontinentech. Od roku 2009 pak prodává svůj vlastní sortiment především pro fotbalové brankáře (Brankáře s rukavicemi J4K můžete vídat chytat v těch nejprestižnějších fotbalových soutěžích). Více o brankářské škole J4K najdete zde.

Otec Martin Jícha a jeho tři synové Martin, Tomáš a Filip pod hlavičkou brankářské školy J4K nabízí pravidelně jednou týdně speciální tréninkové jednotky pro fotbalové brankáře na Vysočině a v Jihomoravském kraji.  Na Vysočině zatím tréninky probíhají v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou, Třebíči, Velkém Meziříčí, Chotěboři a Velké Bíteši. Osmým místem, kde budou pravidelné tréninky brankářů probíhat, pak od srpna letošního roku bude Třešť. Budoucí gólmani se zde budou scházet s největší pravděpodobností vždy v úterý od 17 hodin. Cílem těchto tréninků bude v malé skupině max. 5-6 brankářů, díky individuálnímu přístupu, rozvíjet jejich brankářské schopnosti a lépe je tak připravit pro velký fotbal.