Tečka za Krajským přeborem dopadla na výbornou

FK Bohemia Světlá nad Sázavou – TJ Slavoj Eurotech Třešť

0 : 13 (0 : 6)

K poslednímu utkání v krajském přeboru nastoupili starší žáci Slavoje proti soupeři ze Světlé nad Sázavou. Od první minuty se hrálo pouze na domácí branku, tradiční opora Adam Pokorný tentokrát nemusel předvést své brankářské dovednosti a do zápasu se zapojil pouze při rozehrávce. Zápas byl rozhodnutý během úvodní čtvrthodiny, kdy se v rychlém sledu trefili Leoš Fišer, Martin Veverka, Eda Kubelík a Lukáš Zedník. Do přestávky se zvládli prosadit ještě Kurt Krafka a Tomáš Fencík. O poločase na tabuli k radosti početné skupiny hostujících fanoušků svítil stav 0:6.

Do druhého poločasu vstoupili hráči Slavoje ve stejném tempu, předváděli pohledný fotbal se spoustou rychlých kombinací a postupně přidali další branky – dvakrát skóroval Vojta Jirák, Filip Topinka zvládl vstřelit hattrick, a po jedné brance přidali střelci z prvního poločasu Eda Kubelík a Kurt Krafka.

Trenér Jiří Nechvátal k utkání:

„Před zápasem jsme klukům řekli, že je to pro většinu z nich poslední zápas v žákovské kategorii, a že by bylo dobré zakončit sezónu lepším výkonem a výsledkem než v předcházejících zápasech. Povedlo se nám vstřelit brzo pár branek, klukům najednou narostla křídla, a hráli tak, jak bychom si to představovali v každém zápase. Po zemi, kombinačně a rychle. Je ale potřeba říct, že nám toho dnes soupeř hodně dovolil a moc nekladl odpor. Líbil se mi přístup všech hráčů, že hráli naplno až do konce a nezapomínali se i za rozhodnutého stavu vracet ve velkém počtu zpátky. Pomohli tím Adamovi Pokornému k prvnímu čistému kontu v sezóně. Byl bych moc rád, kdyby se stejnou chutí hráli i v dalších sezónách. Deset kluků se přesouvá do dorostenecké kategorie. Chtěl bych jim popřát, aby se jim i mezi staršími spoluhráči dařilo a aby se nenechali rozhodit, když třeba ze začátku nebudou hrát tolik minut jako byli zvyklí v žácích. A hlavně – aby nepřestali s fotbalem. To by podle mě byla velká škoda.“

Branky: 39., 47. a 62. Topinka Filip, 12. 52. Kubelík Eduard, 20. a 69. Krafka Kurt, 38. a 46. Jirák Vojtěch, 6. Fišer Leoš, 11. Veverka Martin, 15. Zedník Lukáš, 35. Fencík Tomáš

Sestava: Adam Pokorný – Štěpán Kubát, Patrik Topinka, Pavel Stoklásek, Leoš Fišer – Martin Veverka, Tomáš Fencík, Adam Jirák, Eduard Kubelík – Vojtěch Jirák, Lukáš Zedník – střídali: Filip Topinka, Kurt Krafka, Ondřej Pátek