Probuzení kanonýrů režíroval Janák

Probuzení kanonýrů režíroval Janák

TJ Sokol Plačkov B – TJ Slavoj Eurotech Třešť C

0 : 3 (0 : 1)

V neděli 04. června 2017 po poledni vyrazil třešťský Celtic k dalšímu utkání IV. třídy Pelhřimovska. Pouze v roli maskota týmu a našeho reportéra k utkání vyrazil Luboš Veselý, kterého stále trápí svalové zranění. A tady je jeho pohled na utkání: 

„V dalším zápase oblíbené „pralesní ligy“ na sebe narazila dvě mužstva, tradiční soupeři, při jejichž kláních se obyčejně jiskří od kopaček. Utkání se konalo v nedalekých Petrovicích, protože v Plačkově probíhá rekonstrukce hřiště. Travnatý povrch, pokud se tak dá porostu na hrací ploše nazývat, netřeba dál komentovat, snad jen to, že kvalitou korespondoval s úrovní soutěže a i s předváděnou hrou obou týmů.

Domácím se během zápasu zranili dva hráči, a protože lavička náhradníků zela prázdnotou, museli dohrávat s devíti muži. Tato skutečnost měla hrát do karet Celticu, ale opak byl pravdou. Možná pod dojmem snadného zisku bodů hráči nedokázali vyvinout stálejší tlak na branku Plačkova a naopak mu nabídli svou liknavostí nejednu vyloženou gólovou šanci. Jenom díky nezkušenosti a zbrklosti se domácím nepodařilo skórovat.

Celkově je ale třeba uznat, že Celtic si vítězství přece jen zasloužil a odvezl si cenné tři body potřebné pro umístění v popředí tabulky.

Zatímco v předchozích dvou utkáních nemohl nastoupit Honza Janák, v neděli se vrátil do sestavy a doslova zazářil.

První branku vsítil po chytré přihrávce Romana Krcha, když se bleskově zorientoval ve vápně a prostřelil vybíhajícího brankáře potupnými jesličkami. O druhý gól se zasloužil tím, že ho při důrazném průniku na branku domácích musel zastavit obránce Plačkova jenom faulem v pokutovém území. Následnou penaltu pak s přehledem proměnil Roman Krch. Ani u třetí branky Honza nechyběl, podařený polovysoký centr Jirky Nechvátala sklepl ideálně na volného Zdeňka Vaška, který oprášil své střelecké schopnosti a pečetil vysokou výhru hostí třetím zásekem.

Vítězství se však rozhodně nerodilo snadno, jak by mohl výsledek napovídat, okénka v obraně hostí někdy nabírala rozměry výkladních skříní.“

Branky: 43. Janák Jan, 63. Krch Roman (p.k.), 83. Vašek Zdeněk    

Rozhodčí: Dolejš Adam

ŽK: 57. Jelínek Miroslav (Tř.)

Sestava: Jindřich – Nechvátal, Růžička, Bartušek St., Gregor, Mikeš, Hochman, Jelínek M., Kubů, Vašek, Bartušek R., Maryška, Janák