Horký letní den fotbalu nepřál…

Horký letní den fotbalu nepřál…

TJ Slavoj Eurotech Třešť C – TJ Sokol Hněvkovice
1 : 1 (1 : 1)

V horkém počasí nastoupili v neděli 28. května 2017 hráči třešťského Celticu proti týmu Hněvkovic, který k nim vzhlíží z úctyhodné vzdálenosti téměř ze dna tabulky, nicméně rozdíl v tabulkovém umístění nebyl vůbec patrný. Svalové zranění nepustilo na nádherně zastřižený pažit třešťského letiště zkušeného obránce Luboše Veselého, a tak měl z lavičky dostatečný přehled, aby pro Vás z tohoto jistě zajímavého utkání připravil reportáž:

„Profesorský pomalý přístup domácích, bez nápadu, bez nabídky, bez ochoty se o výsledek porvat, kontrastoval s bojovným výkonem hostí, kterým už o umístění nejde a přijeli se pobavit a zahrát si fotbálek. Možná i počasí přispělo k tomu, že toho nebylo moc, co by oko diváka potěšilo. Snad jedině akce z prvního poločasu, pohříchu jediná, která stála za řeč, a která také přinesla domácím jediný úspěch. Neúnavný Růžička, který jako jeden z mála hýřil aktivitou, ale bohužel dostával jen minimum nahrávek, jaké hráč jeho typu potřebuje, utekl po pravém křídle a zpětnou přihrávkou našel Romana Bartuška, který si vzpomněl na svá nejlepší léta – dávno tomu, škoda – a přes bránícího hráče hostí dokonale zakroutil svou „šajtli“ k tyči; brankář jen bezmocně sledoval, co se mu to třepetá v síti. Hosté poté převzali do rukou otěže hry a zaslouženě vyrovnali prudkou střelou k tyči, na níž se pro změnu mohl pouze dívat zase brankář Jindřich.

Další branky už zápas nepřinesl, a přestože se v druhém poločase výkon domácích trochu zlepšil a přišly i šance – největší bohužel spálil v samém závěru Vašek, když stál sám před brankářem, který ale jeho lehkou střelu chytil – celkový dojem z utkání rozhodně pozitivní není.

Pokud se chce Celtic udržet na třetí příčce tabulky, bude muset na podobná představení zapomenout a nastupovat na hřiště s větším zaujetím a chutí po vítězství.“  

Branky: 20. Bartušek Roman – 33. Švec Marek

Rozhodčí: Bezstarosta Jiří

ŽK: 68. Nechvátal Jiří, 69. Maryška Miroslav – 86. Nekola Zdeněk

Sestava: Jindřich – Nechvátal, Rod, Bartušek St., Růžička, Hochman, Mikeš, Kubů, Krch, Janák, Bartušek R., Maryška, Vašek