Květen – měsíc náborů na hřišti v Třešti.

Květen – měsíc náborů na hřišti v Třešti.

Fotbalový oddíl TJ Slavoj Eurotech Třešť ve spolupráci s Krajským fotbalovým svazem Vysočina a pod záštitou Fotbalové asociace České Republiky uspořádali ve čtvrtek 18. května 2017 ve fotbalovém areálu na ulici Josefa Hory sportovní den pro děti základní a mateřské školy Třešť. Měsíc náborů je akce, pořádaná od roku 2014 dvakrát do roka (v květnu a v září) vždy přibližně na osmdesáti místech naší vlasti a je tak již pevnou součástí fotbalového prostředí v České republice. Tyto akce mají za cíl ukázat dětem krásy a smysl sportu a v nejlepším případě je přivést na fotbalové trávníky do klubů.

Hráči a trenéři místního fotbalového oddílu si na travnatém hřišti pro zhruba 150 dětí ve věku 5 až 7 let připravili spoustu různých soutěží zaměřených nejenom na fotbal, ale na sport a pohyb obecně. Na deseti stanovištích si děti postupně vyzkoušeli hru na honěnou, minifotbal 3 na 3 na minibranky, opičí dráhu, slalom s míčem, sbírání pokladů, střelbu na branku, jež střežil fotbalový brankář a další. Samozřejmostí bylo i dodržování pitného režimu, které je při sportování a fyzické zátěži obzvláště důležité. Před odchodem potom všichni malí sportovci dostali od organizátorů malý balíček se sladkou odměnou, drobnými dárky od sponzorů a pozvánkou do fotbalového oddílu.

„Myslím, že sportovní dopoledne na našem fotbalovém hřišti se povedlo. Děti soutěžily s ohromnou chutí a zápalem. Rovněž počasí nám přálo, vždyť celý areál byl zalitý sluncem. Věřím, že jsme dětem ukázali krásu a smysl pohybu a že některé z nich již brzy uvidíme běhat či hrát fotbal na našem či jiném hřišti“, zhodnotil akci jeden z organizátorů pan Jiří Gregor.

Kompletní fotogalerii z této akce od Gábiny Široké naleznete zde.