Solidní výkon body nepřinesl

Solidní výkon body nepřinesl

Sokol Košetice B  – TJ Slavoj Eurotech Třešť C

3 : 2 (2 : 1)

Po dvou domácích utkání s bilancí jednoho vítězství a jedné porážky čekal v sobotu 20. května 2017 na třešťský Celtic výjezd na hřiště třetího celku IV. třídy Pelhřimovska, který by jej v případě vítězství v tabulce přeskočil. Pouze od postranní čáry utkání sledoval s praporkem v ruce matador Celticu a náš reportér Luboš Veselý:

„Vlivem objektivních i méně objektivních příčin odjížděl Celtic k utkání s Košeticemi B v počtu jedenácti hráčů. Na hřišti ale nebylo žádné oslabení znát. Očekávaný nápor domácích se nedostavil, hra byla po celý zápas téměř vyrovnaná s mírnou  platonickou územní převahou domácích. Šanci si ovšem domácí borci sami nevytvořili, všechno za ně „vymysleli“ hosté – nejprve nepodařená malá domů, u druhé branky chyba v komunikaci mezi stopery a nakonec 7 minut před koncem penalta.

První (vyrovnávací) branku Celticu vstřelil z pokutového kopu, nařízeném po faulu na pronikajícího Luboše Mikeše, Roman Krch. Druhou (rovněž vyrovnávací) přidal po změně stran krásnou střelou Luboš Mikeš, když z hranice vápna nedal brankáři domácích nejmenší šanci. Potřetí už se hostům z Třeště vyrovnat nepodařilo, a tak v průběžné tabulce klesli na třetí příčku za svého dnešního hostitele.

Výsledku by asi více slušela remíza, kterou by si Celtic za nebojácný výkon na hřišti ambiciózních domácích určitě zasloužil. Celticu teď nezbývá, než zmobilizovat síly a soustředit se alespoň na obhajobu konečného třetího místa v tabulce, protože umístění na bedně to se prostě počítá.

Utkání rozhodoval zkušený Václav Přibyl, který si v závěru utkání asi vzpomněl na přísloví „Bližší košile nežli kabát“ (do Třeště je to z Košetic přece jen dál…) a o bodové dělbě rozhodl odpískáním přinejmenším hodně sporné penalty.“

Branky: 18. Toman Ondřej, 41. Kadlec Tomáš, 83. Dvořák Michal (pen.) – 40. Krch Roman (pen.), 69. Mikeš Luboš

Sestava: Jindřich – Růžička, Rod, St. Bartušek, Nechvátal, Krch, Hochman, Mikeš, Kubů, Jelínek M., Bartušek R.