Celtic může dál pomýšlet na titul

Celtic může dál pomýšlet na titul

TJ Slavoj Eurotech Třešť C – TJ Dálnice Speřice B
2 : 0 (2 : 0)

Teprve třetí jarní utkání v rámci IV. třídy Pelhřimovska sehráli o uplynulém víkendu hráči třešťského Celticu. V neděli 07. května 2017 od 16:30 hod. přivítali na domácím hřišti rezervu Speřic. 

V podzimním měření sil ve Speřicích zvítězili domácí po boji 3:1 (psali jsme zde) a stejný boj se dal očekávat i tentokrát. V sázce bylo hodně. Celtic před tímto duelem vedl průběžnou tabulku soutěže pouze o skóre před svým soupeřem, jenž však měl ještě zápas k dobru. Pokud tedy domácí dál chtěli pomýšlet na titul, nutně potřebovali zvítězit. 

Asi třicítka příznivců domácího celku viděla od začátku zajímavé utkání. Mladý tým hostů svého soupeře předčil v rychlosti a dravosti, ale zkušení matadoři Celticu jim to vraceli chytrostí a rozvahou. O úvodní branku zápasu se postaral už ve 14. minutě Roman Krch, když dokázal využít přesné přihrávky Martina Kubů. Vedoucí branka Slavoje hosty zaskočila a než se stačili vzpamatovat, svítilo na světelné tabuli 2:0. Mezi tři tyče mířil Honza Janák. Po třech brankách, které dokázal vstřelit před týdnem v Mnichu, se trefil i tentokrát a navýšil vedení domácího celku. Rovněž hosté si vypracovali několik dobrých příležitostí, ale branka Celticu pro ně, i díky tradičně výborně chytajícímu Jindrovi Jindřichovi, zůstala uzamčena. A protože stejně se vedlo i na druhé straně mladému gólmanu Tkadlecovi proti třešťským sniperum, skončilo utkání dvoubrankovým vítězstvím Celticu. Díky tomuto vítězství se jeho hráči osamostatnili na vedoucí příčce tabulky a souboj o titul tak mají ve svých rukou či spíše nohou.

Branky: 14. Krch Roman, 18. Janák Jan

Rozhodčí: Jakl Tomáš

ŽK: 83. Bartušek Roman – 61. Vrzalík Tomáš, 75. Čermák Miroslav

Sestava: Jindřich – Nechvátal, Maryška, Bartušek S., Hochman, Růžička, Kubů, Mikeš, Krch, Janák, Bartušek R., Svoboda F., Rod, Jelínek M., Vašek