V Třešti padlo deset branek

TJ Slavoj Eurotech Třešť – FK Bohemia Světlá nad Sázavou

6 : 4 (3 : 0)

Před týdnem mladší žáci Slavoje neabsolvovali své utkání nadstavbové části Krajského přeboru na Bedřichově pro nezpůsobilou hrací plochu po vydatných deštích, a tak k dalšímu utkání této soutěže nastoupili až tuto neděli 07. května 2017, kdy na domácím hřišti přivítali své vrstevníky ze Světlé nad Sázavou.

Hlad po fotbale byl na mladých třešťských fotbalistech vidět od úvodního hvizdu. Už v první minutě se ocitl v dobré příležitosti Kurt Krafka, ale mířil pouze do boční sítě. Skóre se poprvé měnilo ve třetí minutě. Další útočný výpad domácího Slavoje dokázala obrana hostí odvrátit pouze k Martinu Prášilovi, který míč uklidil přesně k pravé tyči. Po čtvrthodině hry poslal přesnou přihrávkou Jarda Červený na zteč Kurta Krafku a skóre se měnilo podruhé. Nejhezčí akci první půle předvedli domácí hráči pět minut před přestávkou. Jarda Červený obešel protihráče a přihrál Martinovi Štěpánkovi. „Joža“, jak se tomuto mladému hráči přezdívá, míč z první sklepl na nabíhajícího Martina Prášila, který pro domácí zařídil tříbrankové vedení.

Do druhého poločasu jakoby si obě mužstva vyměnily nejenom strany, ale i role. Nejprve ve 38. minutě hosté využili standardní situaci, když po rohovém kopu zakončoval na zadní tyči nikým nehlídaný Šimon. Vzápětí na dvakrát zakončil Jarda Červený, když využil dobrého napadání Kurta Krafky při rozehrávce hráčů Světlé. Přesto to byli hosté, kdo v této fázi zápasu držel častěji míč na svých kopačkách a po zásluze se dalšími dvěma brankami dostali na dostřel. Hráči Slavoje si ale vítězství nechtěli nechat utéct a v poslední desetiminutovce opět navýšili vedení. Nejprve zaznamenal ve skrumáži před brankou svou premiérovou trefu v třešťském dresu Martin Štěpánek a tříbrankové vedení vrátil domácím Jarda Červený. Poslední slovo ale měli hosté. V poslední minutě se potřetí v utkání trefil Šimon a uzavřel účet na konečných 6:4 ve prospěch mladších žáků Slavoje.

trenér Dušan Surán k utkání:

„Vstup do utkání nám dneska vyšel na výbornou. Po celý první poločas jsme byli jasně lepší. Lépe jsme kombinovali a častěji drželi míč pod kontrolou. Druhá půlka naopak patřila hostům. My jsme úplně přestali hrát. Záložníci a útočníci se příliš tlačili dopředu a směrem dozadu obraně příliš nepomohli.“

Branky: 3. a 25. Prášil Martin, 39. a 57. Červený Jaroslav, 18. Krafka Kurt, 54. Štěpánek Martin – 38., 52. a 60. Šimon Marek, 41. Sárkány Jiří

Rozhodčí: Kopřiva Miroslav

Sestava: Daniel Kousal – Jakub Němeček, Vojtěch Jirák, Filip Háva – Filip Daněk, Martin Prášil, Ondřej Pátek, Kurt Krafka – Jaroslav Červený – střídali: Martin Štěpánek a Vojtěch Daněk