Květen 2017 – měsíc náborů

Nábor 2017

Třešť 18. května 2017 v 10:00 hod.

fotbalový areál

TJ Slavoj Eurotech Třešť ve spolupráci s KFS Vysočina a pod záštitou Fotbalové asociace ČR pořádá sportovní den pro žáky základních a mateřských škol z Třeště a okolí. Pro děti bude připraveno několik stanovišť, na kterých si budou moci zasoutěžit a vyzkoušet různé aktivity spojené nejenom s fotbalem, ale i s jinými sporty a pohybem obecně. Cílem akce je ukázat dětem krásy a smysl sportu a v nejlepším případě je přivést na fotbalové trávníky a do fotbalových klubů. 

Oficiální tisková zpráva FAČR k Měsíci náborů:

Měsíc náborů je již tradiční akce podporovaná Fotbalovou asociací České republiky vždy v měsících květen a září, ve kterých se FAČR ve spolupráci s kluby snaží hledat nové hvězdičky pro český fotbal.

Měsíc náborů je již pevnou součástí fotbalového prostředí v České republice. Tyto akce mají za cíl ukázat dětem krásy a smysl sportu a v nejlepším případě je přivést na fotbalové trávníky do klubů.

Celkem bylo ze strany FAČR v loňském roce podpořeno 156 akcí, v obou náborových měsících po 78 akcích, když 7 z těchto akcí bylo zaměřeno pouze na holčičky a podporu dívčího fotbalu. Akce jsou tradičně organizovány jako sportovní dny pro děti ze základních a mateřských škol, kterých se nakonec na zelených trávnících proháněl neuvěřitelný počet, a to téměř 30 000. Velký dopad měly tyto akce i na členskou základnu, která během těchto dvou měsíců vzrostla u mládeže věku U5 – U19 o celých 11 297 nových členů, u dětí ve věku U5 – U11, na které jsou akce hlavně zaměřeny, pak byl nárůst počtu o 9 144 nových členů.

,,Jsme hrozně rádi, kolik se nám zase podařilo přilákat dětí na hřiště, ukázat jim krásy sportu a fotbalu a možná je přivést i mezi naši fotbalovou rodinu. V roce 2016 jsme náborové měsíce pořádali už potřetí a samozřejmě v tom díky úspěšnosti chceme pokračovat i v roce 2017. Projekt má svůj ohlas i na poli marketingu, kdy se nám podařilo sehnat nového partnera pro tyto akce, s jehož pomocí bychom rádi posunuly akce a celý projekt o jeden, ale možná i několik stupínků výše,“ zhodnotil další rok života náborových akcí Michal Blažej, Grassroots manažer