Zvítězila zkušenost domácích

Zvítězila zkušenost domácích

TJ Slavoj Eurotech Třešť C – TJ Nová Cerekev
5 : 2 (3 : 0)

Po dlouhé zimní přestávce se v neděli 09. dubna 2017 roztočila kola nejnižší fotbalové soutěže Pelhřimovska. V té už 7. sezónu nastupují zkušení třešťští matadoři z Celticu. Reportáž z úvodního utkání jara, ve kterém se utkali třetí se čtvrtým týmem tabulky, pro Vás připravil ten nejzkušenější z nich, opora zadních řad a neomylný exekutor standardních situací Luboš Veselý.

K prvnímu jarnímu utkání IV. třídy okresu Pelhřimov nastoupily oba týmy s chutí po dlouhé zimní pauze si zase „strčit fotbálek“. Nicméně agilní hosté měli jiný plán a od začátku hrozili rychlými protiútoky, z nichž se rodily i šance, které ale dílem nezkušeností a dílem dobrého výkonu brankáře Jindřicha zůstaly neproměněny. Jinak by patrně skóre zápasu vypadalo jinak. O první dvě branky Celticu v tomto utkání a zároveň v tomto kalendářním roce se postaral nejlepší střelec soutěže Zdeněk Vašek. V zápase ale vynikl hlavně nestárnoucí Růžička, který obě branky svému spoluhráči připravil. Poté dvě další přidal sám. Nejprve ve 37. minutě po vzoru Poborského dloubáčku přehodil vybíhajícího brankáře a zvyšoval na 3:0. Po změně stran si pro změnu sám pohrál s obranou i brankářem hostí a chladnokrevně zavěsil. Velkou pochvalu zaslouží i Roman Krch který svou rychlostí přiváděl hostující obranu nejednou do úzkých. V závěrečné dvacetiminutovce se sice cerekvickým podařilo dvěma brankami snížit, ale poslední slovo měli opět domácí. V 83. minutě se odhodlal k velkému „výletu“ pravý bek Nechvátal. Prošel přes tři hráče, až do šestnáctky hostí a předložil míč před prázdnou branku Krchovi, který tak svůj kvalitní výkon korunoval brankou a uzavřel účet utkání. 

Vítězstvím se domácí posunuli na první místo v tabulce o skóre před rezervu Košetic. Na třetí příčku spadl se stejným počtem bodů, ale zápasem k dobru B tým Speřic. Celtic tak i v letošní sezóně čeří vodu na samé špici… Bohužel ze soutěže se po podzimu odhlásila záloha Horní Cerekve, a tak k dalšímu utkání nastoupí hráči Celticu až 30. dubna na hřišti Mnichu.

Branky: 14. a 21. Vašek Zdeněk, 37. a 64. Růžička Zbyněk, 83. Krch Roman – 71. Vaněček Petr, 76. Seeman Jan

Rozhodčí: Tůma Petr

Sestava: Jindřich – Veselý, Bartušek St., Rod, Gregor (46. Nechvátal) –  Krch, Mikeš, Hochman, Kubů, Růžička – Vašek