Benfica rozstřílela Litohoř

TJ Slavoj Eurotech Třešť B – TJ Litohoř

11 : 2 (4 : 0)

Vedoucí celek III. třídy Jihlavska bojující o postup do OP sehrál v sobotu 18. března v podvečer další přípravné utkání. Na umělé trávě v Třešti se pod umělým osvětlením představil druhý tým III. třídy Třebíčska TJ Litohoř.

Tréneru Petrovi se z různých důvodů omluvilo hned 8 hráčů, a tak se v základní sestavě objevila hned dvojice hráčů patřící do základní jedenáctky Áčka (Mareš, Tausch). Po dlouhé době se v dresu Slavoje představil ex-ligový Michal Lovětínský. O první ohrožení brankáře a zároveň vzrušení pro diváky se postaral kapitán domácích Pavel Kubala. Při jeho malé domů se gólman Šebesta opravdu zapotil. Stejný hráč se postaral i o další vzrušení, když z pokutového kopu, nařízeného za faul na Lovětínského, mířil vysoko nad branku Litohoře. Tou dobou už na světelné tabuli svítilo 2 : 0 díky přesným trefám Herknera a Mareše. Do poločasové přestávky se mezi střelce zapsali ještě Lovětínský a Nosek. Rovněž po změně stran držela otěže utkání pevně v rukou, či lépe řečeno v nohou, třešťská Benfica. Její hráči byli pohyblivější, lépe kombinovali a postupně navyšovali skóre. Jak na světelné tabuli přibývaly minuty, přibývalo i skóre. Naopak chuti vracet se do obrany bylo čím dál míň. Domácí tak svou nedisciplinovaností dovolili hostům korigovat výsledek, a to hned dvakrát. Třešničkou na dortu pro hrstku promrzlých diváků byla desátá branka v síti Litohoře, o kterou se ve stylu „Poborského dloubáčku“ postaral Lovětínský.

Trenér „Muríňo“ k utkání:

„Díky množství omluvenek jsem sestavu pro dnešní utkání dával dohromady jen těžko. Pomohli nám kluci z Áčka a na hřišti to bylo znát. Stejně jako přehled a fotbalovost Michala Lovětínského

Branky Slavoje: Lovětínský 3x, Mareš 3x, Nosek 2x (1x p.k.), Tausch 2x, Herkner

Sestava: Šebesta – Krch, Kubala, Novák, Tausch – Mareš, Lovětínský, Svoboda, Nosek, Herkner – Vávrů – střídal hokejově: Bláha