Na závěr si žáci s chutí zastříleli

Na závěr si žáci s chutí zastříleli

Oba týmy žáků Slavoje (tedy mladší i starší) zakončili letošní kalendářní rok tak trochu netradičně – fotbalem. Využili slušného počasí a na hřiště s umělou trávou 3. generace ve fotbalovém areálu v Třešti si v neděli 18. prosince 2016 po poledni pozvali své vrstevníky z Rantířova. Fotbalové utkání ale nebylo to jediné, co si trenéři pro své svěřence na zlatou neděli připravili.

Dopolední program obstarala návštěva Prime Laser Areny Jihlava, kde si všichni zahráli (a to hned dvakrát) laser game. Laser game je moderní adrenalinová zábava pro 6-11 hráčů známá také pod názvem Laser tag. Jedná se o bezpečnou, naprosto bezbolestnou hru, která je vhodná pro všechny věkové kategorie. Cílem je získat co největší počet bodů pro sebe a svůj tým. Body se dají získat za zásah čidla protihráčovi vesty paprskem z laserové zbraně. Aréna je umístěna v prvním patře budovy a na hráče v ní čeká množství překážek, které jim umožní jak dynamickou akční hru, tak taktičtější postup v rámci hry. Více o této zábavě, nejen pro děti, najdete zde. Před vstupem do arény si kluci vyslechli krátkou instruktáž a pak hurá na nepřítele (pardon protihráče). V průběhu dopoledne si každý z žáků zahrál dvě hry, někomu se dařilo více, někomu méně, ale na závěr si všichni slíbili, že se sem brzy vrátí.

Po návratu do Třeště a krátkém obědě se všichni sešli na fotbalovém hřišti připraveni k již zmiňovanému fotbalovému klání. Od posledního soutěžního utkání žáků v Krajském přeboru už uběhly téměř dva měsíce, proto byli všichni na fotbal natěšení. A na hřišti to bylo hned znát. I když treninky byli třikrát týdně i po sezóně, obléknout si dres a hrát velký fotbal je něco úplně jiného. Obě utkání sledovalo několik desítek fanoušků, především z řad rodičů, a ti viděli pěkný fotbal s množstvím kombinačních akcí i individuálních průniků od domácích i hostujících týmů.

Asi nejlépe to zhodnotil trenér domácích Jiří Gregor:

„Kluky jsem nabádal, aby si fotbal užili. O výsledek vůbec nešlo. Chtěl jsem, aby se snažili hrát kombinačně, v pohybu a aby do hry přenesli to, co nacvičujeme na trénincích. Myslím, že se jim to povedlo a že se dobře bavili. Po utkání jsem všem poděkoval nejen za předvedený výkon, ale i za poctivý přístup k tréninkům a popřál jim příjemné prožití vánočních svátků a vše nejlepší do nového roku. Sejdeme se opět začátkem ledna, abychom se dobře připravili na jarní část sezóny.“ 

Mladší žáci:

TJ Slavoj Třešť – TJ Ježek Rantířov  3 : 1 (1 : 0)
Branky Třeště: Háva Filip, Krafka Kurt, Jirák Vojtěch

Starší žáci:

TJ Slavoj Třešť – TJ Ježek Rantířov  1 : 1 (0 : 0)
Branka Třeště: Kubelík Eduard

Několik fotomomentek z utkání mladších žáků od Gábiny Široké a skupinové foto z laser game najdete zde.