V domovské aréně nenašli přemožitele

V domovské aréně nenašli přemožitele

Starší přípravka Slavoje Třešť zahájila halovou sezónu 2016/2017 turnajem ve své „domovské aréně“. Pozvání na turnaj do Městské sportovní haly v Třešti přijaly týmy z Humpolce, Světlé nad Sázavou, Bedřichova či Velkého Meziříčí. Nechyběl ani tradiční soupeř ze sousední Telče a stejně jako v minulém roce i letos do Třeště zavítali mladí futsalisté z Čelechovic na Hané.

Všechny zúčastněné týmy předváděly na třešťské palubovce kvalitní výkony. Přihlížející diváci (především z řad rodičů) mohli vidět pohledné kombinační akce se zakončením do odkryté branky, stejně jako řadu osobních soubojů. Díky přenosným brankám (5x2m), které pořadatelé do haly přinesli z blízké umělky, padalo hodně gólů, což je tím nejlepším kořením fotbalu. 

Domácí Slavojáci vstoupili do turnaje vítězstvím nad odvěkým rivalem z Telče. V dalším průběhu pak dokázali přehrát i ostatní soupeře a na závěr (v posledním utkání turnaje) se utkali s rovněž dosud naplno bodujícím týmem z Velkého Meziříčí. Přímý souboj o konečné vítězství v turnaji začal lépe pro mladé fotbalisty Slavoje. Už po dvou minutách hry svítilo na světelné tabuli skóre 3:0, poté se hra sice trochu vyrovnala, ale Slavojáci si vedení pohlídali a po zásluze celý turnaj opanovali.

Nejlepším hráčem turnaje byl direktoriátem vyhlášen Pavel Skoumal (SK Telč), nejlepším gólmanem pak domácí Filip Daněk (inkasoval pouze šestkrát). Nejlepším střelcem turnaje se stal s šestnácti brankami rovněž domácí Matyáš Široký.

Slavoj Třešť – SK Telč  3 : 1
Slavoj Třešť – Futsal Čelechovice na Hané  3 : 1
Slavoj Třešť – FK Bohemia Světlá n/Sáz.  8 : 0
Slavoj Třešť – Sokol Bedřichov  3 : 0
Slavoj Třešť – AFC Humpolec 11 : 3
Slavoj Třešť – FC Velké Meziříčí  5 : 1

O 33 vstřelených branek Slavoje se postarali: Široký Matyáš 16x, Červený Jaroslav 7x, Bouchner Daniel 5x, Komín Jakub 4x a Gregorová Kateřina

Sestava Slavoj Třešť: Daněk Filip, Němeček Jakub, Novotný Adam, Bouchner Daniel, Červený Jaroslav, Široký Matyáš, Komín Jakub, Gregorová Kateřina

Konečná tabulka:

  1. TJ Slavoj Eurotech Třešť
  2. FC Velké Meziříčí
  3. SK Telč
  4. Futsal Čelechovice na Hané/TJ Smržice
  5. FK Bohemia Světlá nad Sázavou
  6. AFC Humpolec
  7. TJ Sokol Bedřichov

Několik fotomomentek od profesionální fotografa Josefa Štěpána z tohoto turnaje najdete zde. Kompletní fotogalerii poté zde.