Poslední zápas podzimu vynesl Celtic na bednu

TJ Slavoj Eurotech Třešť C – TJ Sokol Častrov
6 : 1 (3 : 1)

Důstojnou tečku za podzimní sezónou udělali hráči Celticu v neděli, 30.10.2016, když na svém hřišti přesvědčivě porazili nevyzpytatelný celek Častrova.

Už v 5. minutě unikl po pravém křídle Zbyněk Růžička, zpětnou přihrávkou našel Františka Svobodu, který poprvé rozvlnil síť za zády gólmana hostí. V 17. minutě zůstal osamocený v pokutovém území Zdeněk Vašek a prostřelil brankáře Častrova podruhé. Ve 31. minutě se dostali ke slovu i hosté, když Houškou využili hrubku domácí obrany a snížili stav zápasu na 2 : 1. Skóre prvního poločasu nekompromisně uzavřel ve 40. minutě František Svoboda prudkou střelou z pravé strany pod břevno. Na branku hostí se valil jeden útok za druhým a hosté tomuto tlaku jen s námahou odolávali.

Do druhého poločasu nastoupil Celtic ve stejné sestavě a pokračoval v pohodovém fotbale, který vyústil v další branky. V 58. minutě se opět uvolnil ve velkém vápně Zdeněk Vašek a zvýšil na 4:1. Několik dalších šancí zůstalo nevyužito a poslední dvě branky padly až v samém závěru utkání; nejprve v 87. minutě doklepl do sítě brankářem vyraženou střelu Roman Krch a v 90. minutě završil hattrick Zdeněk Vašek, čímž se osamostatnil na čele tabulky střelců OP IV. třídy. V té době už hosté zcela rezignovali a jediným jejich přáním bylo uslyšet hvizd píšťalky rozhodčího, který by ukončil jejich trápení.

Třetí příčka, kterou Celtic po polovině sezóny obsadil, mu patří zcela zaslouženě. V mnoha zápasech se sice zdálo, že jeho hráči už na mladší a rychlejší soupeře nestačí, ale příkladná bojovnost a bezbřehé zkušenosti většiny borců nakonec vedly k úspěšnému výsledku. Jediné utkání, v němž se naši hráči museli sklonit před kvalitami soupeře, byl duel se Speřicemi, s týmem, který tabulku IV. třídy vede a předvádí patrně nejlepší fotbal. Nicméně na jaře lídra tabulky přivítáme na domácím hřišti a uvidíme…

Sestava: Jindřich – Gregor, Maryška, Bartušek S., Veselý – Kubů, Mikeš, Hochman, Růžička – Vašek, Svoboda F. – střídal Krch

Branky: 5. Svoboda František, 17. Vašek Zdeněk, 40. Svoboda František, 58. Vašek Zdeněk, 87. Krch Roman, 90. Vašek Zdeněk – 31. Houška Jiří

Rozhodčí: Faltýnek Martin