Povinná výhra a sladká odveta

Povinná výhra a sladká odveta

TJ Střepina Žirov B – TJ Slavoj Eurotech Třešť C

1 : 7 (1 : 2)

 V předposledním podzimním kole IV. třídy Pelhřimovska zajížděli hráči Celticu do malé obce nedaleko Pelhřimova. Reportáž z tohoto zajímavého utkání pro Vás připravil kdo jiný než muž s vytříbenou kopací technikou Luboš Veselý:

Loňská prohra v Žirově ležela hráčům Celtiku v žaludku hodně dlouho, proto také nastoupili k nedělnímu klání s odhodláním ostudné fiasko s posledním týmem tabulky odčinit. Přestože šli domácí v 7. minutě do vedení, když Kubát podařenou střelou z trestného kopu nachytal na hruškách nepozorného Jindřicha, hosté nepropadli panice a postupně začali vývoj zápasu obracet na svou stranu. Kombinačními akcemi pronikali před branku domácích a bylo otázkou času, kdy se prosadí i střelecky. Došlo k tomu ve 20. minutě, kdy ťukes ala Barcelona zužitkoval k vyrovnávací brance střelou z hranice velkého vápna Milan Hochman. Krátce poté, ve 24. minutě, se prosadil hlavou po centru z pravého křídla Zbyněk Růžička a otočil skóre ve prospěch hostí.

Do druhého poločasu nastoupil Celtik se změnami v sestavě, když odstoupili Veselý a Mikeš a nahradili je Kubů a Kubát. Pro dorostence Martina Kubáta to byla první konfrontace s fotbalem dospělých a vedl si v ní velice dobře. Hra v druhé půli už byla zcela v režii hostí, kteří zatížili konto domácího brankaře dalšími pěti brankami. V 55. minutě doklepával do prázdné branky Zdeněk Vašek, v 57. minutě proměnil pokutový kop za sražení Romana Krcha Milan Hochman, v 58. minutě nekompromisně zavěsil pod břevno Roman Krch, v 74. minutě chytře obhodil vybíhajícího brankáře Zdeněk Vašek a účet zápasu uzavřel v 86. minutě opět Roman Krch.

Celtik se po tradičně vlažném začátku postupně dostával do tempa a nakonec utkání zcela ovládl a proměnil ho ve střeleckou exhibici, k níž přispěl svým výkonem také Jarda Novák, který se střídal na hrotu se Zdeňkem Vaškem a Honzou Janákem.

Sestava: Jindřich -Veselý, Rod, Maryška, Gregor – Růžička, Hochman, Mikeš, Krch – Vašek, Janák

Náhradníci: Novák, Kubů, Kubát

Branky: 7. Kubát Jaroslav – 20. Hochman Milan, 24. Růžička Zbyněk, 55. Vašek Zdeněk, 57. Hochman Milan (PK), 58. Krch Roman, 74. Vašek Zdeněk, 86. Krch Roman

Rozhodčí: Milan Burza