Plačkov zplakal nad výdělkem

Plačkov zplakal nad výdělkem

TJ Slavoj Eurotech Třešť C –  TJ Sokol Plačkov B

5 : 2 (1 : 1)

V 9. kole IV třídy Pelhřimovska se zkušení hráči třešťského Celticu v neděli 16. října 2016 odpoledne představili fanouškům na domácím hřišti, kde přivítali B-tým Plačkova. Pro ty z Vás, kteří si v neděli nenašli cestu do fotbalového areálu v ulici Josefa Hory, okomentoval průběh utkání matador týmu Luboš Veselý.

Mužstvo Plačkova B, které vždy patřilo k nepříjemným houževnatým soupeřům, tentokrát zůstalo své pověsti hodně dlužno, přestože úvod patřil jemu. Zápas sotva začal a než se zvolna se rozehřívající domácí rozkoukali, přišel v 1. minutě před jejich branku ostrý centr z pravé strany, do něhož vlétl jako o život hostující forvard a nejnebezpečnější hráč Plačkova Kratochvíl a hlavou nedal brankáři Jindřichovi šanci. Celtic naštěstí obdržená branka probudila, hráči pochopili, že ani předposlední Plačkov se sám neporazí a začali na jeho rychlé útoky odpovídat stejnou mincí. Několik slibných šancí zůstalo nevyužito na obou stranách, jednak dílem dobrých zásahů brankářů a jednak selháním střelců, až zápas dospěl do 26. minuty, kdy agilní Luboš Mikeš vnikl do vápna Plačkova. Tam ho skosil obránce hostí a zkušený rozhodčí Beseda neváhal ani vteřinu a zapískal. K pokutovému kopu se postavil kanonýr Zdeněk Vašek a s přehledem vyrovnal na 1:1.

Do druhého poločasu nastoupili hosté se zjevnou snahou výsledek zvrátit, ale k jejich smůle se tento zápas Celticu nadmíru podařil jak herně, tak i co se týká střelecké produktivity. Borci domácích získávali stále větší převahu, kterou nejdříve vyjádřil v 51. minutě nádherným gólem Roman Krch, když střelou z hranice velkého vápna vymetl pavouky z levé šibenice nešťastného brankáře. O čtyři minuty později si opět Roman Krch naskočil na centr Veselého a hlavou zvýšil na 3:1. Přestože hosté zbraně nesložili a dál se snažili dobýt branku domácích, skóre narůstalo na jejich kontě. Poslední dvě branky domácích měli v režii pouze dva hráči; bojovník Zbyněk Růžička a útočník Zdeněk Vašek. Prvně jmenovaný po svých pověstných rychlých únicích po pravém křídle dvakrát předložil míč střelci Celticu a ten v 64. minutě nejprve brankáře hostí chytře přehodil a v 72. minutě zcela nekrytý dovršil hattrick. Hráči Plačkova ještě kosmeticky upravili výsledek v 80. minutě Svobodou, který snížil na konečných 5:2.

Vítězství Celticu, přestože vysoké, se rozhodně nerodilo snadno a hráči Plačkova nejednou před domácí brankou pěkně zatopili. Velmi dobrý bojovný výkon celého týmu však žádné překvapení nedopustil.

Branky: 26.(pen.), 64. a 72. Vašek Zdeněk, 51. a 55. Krch Roman  – 1. Kratochvíl Zdeněk, 80. Svoboda Jan

Rozhodčí: Beseda Petr

ŽK: Veselý – Kratochvíl

Sestava Celticu: Jindřich – Nechvátal, Rod, Bartušek S., Veselý – Krch,  Kubů (38. Maryška), Hochman, Mikeš, Růžička (70. Bartušek R.) – Vašek