Čekání na body trvá

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou – TJ Slavoj Eurotech Třešť

8 : 0 (3 : 0)

V neděli 9. října 2016 před polednem nastoupili starší žáci Slavoje k utkání 8.kola Krajského přeboru proti svým vrstevníkům ze Žďáru nad Sázavou. A zatímco hosté stále čekají na své první body, domácí byli před tímto duelem na třetím místě průběžné tabulky se ziskem šestnácti bodů.

Utkání se hrálo na hřišti s umělým povrchem starší generace, které svou kvalitou zaostává za tím třešťským minimálně o parník. O stejně velký parník pak naopak zaostávala hra starších žáků Slavoje oproti hře domácích hráčů. Od prvních minut se hrálo v podstatě jen na jednu branku. Tým hostů působil odevzdaným dojmem, domácím až na několik výjimek, nekladli hráči Slavoje žádný odpor. Poločasový výsledek 3:0 byl tak ještě docela milosrdný. Početná skupina třešťských fanoušků čekala po přestávce zlepšený výkon jako v minulých zápasech, bohužel ale marně. Hosté dál pokračovali v bezkrevném výkonu, nechali hráče Žďáru v klidu kombinovat, pronikat do šancí a střílet branky. Skóre se nakonec zastavilo na hrozivých 8:0.

Trenér Jiří Nechvátal k utkání:

„Dnes bylo od začátku vidět, že většina kluků šla na hřiště předem poražená. Je mi skoro líto těch pár jedinců, kteří se na hřišti i za nepříznivého stavu rvou o každý míč, zatímco ostatním je to v podstatě „šumák“. Bohužel někteří hráči nedávají do hry všechno, nehrají fotbal srdcem. Prostě dvakrát v týdnu přijdou na kroužek a o víkendu se jdou zúčastnit zápasu. Občas mám pocit, že je některým klukům úplně jedno, jestli vyhrají nebo prohrají. Neuvědomují si, že je fotbal týmová hra, a že makat naplno musí všichni.“

Branky: 12. a 70. Pátek Radim, 25. a 63. Pohanka Martin, 29. a 60. Bureš Martin, 45. Přibyl Michal, 70. Šenkýř Jan

Rozhodčí: Porupka František

Sestava: Adam Pokorný – Leoš Fišer, Martin Surán, Pavel Stoklásek, Milan Doležal – Filip Topinka, Martin Veverka, Dominik Šebela, Patrik Topinka, Eduard Kubelík – Tomáš Fencík – střídali: Adam Jirák, Lukáš Zedník, Vojtěch Jirák, Martin Prášil