Druhá půle ukázala jak musíme hrát

TJ Slavoj Eurotech Třešť – HFK Třebíč

2 : 8 (0 : 6)

V předehrávaném 11. kole nastoupili starší žáci Slavoje ve středu 28. září 2016, tedy na Státní svátek Sv. Václava proti týmu z Třebíče značně oslabeni, když jim kvůli zranění z minulého utkání v Humpolci chyběl brankář Adam Pokorný.

Do branky se tak postavil asi nejzkušenější hráč domácího Slavoje Tomáš Fencík a měl se co ohánět. Hosté z HFK Třebíč do zápasu vlétli jako velká voda, a než se domácí stačili rozkoukat, bylo to v sedmé minutě 0:3. Díky bezkrevnému výkonu domácích dokázali hráči Třebíče do přestávky přidat ještě další tři branky. Jedinou vážnější příležitost hráčů Slavoje měl Eda Kubelík, který svou rychlostí dokázal uniknout hostujícímu obránci a z levé strany postupoval sám na gólmana Třebíče. Jeho střelecký pokus ale mířil pouze do boční sítě. Po přestávce se hra přeci jen vyrovnala. Hráči Slavoje začali mnohem více napadat soupeřovu rozehrávku, zlepšili pohyb, a po zásluze se jim díky slušné kombinaci podařilo vstřelit i dvě branky. V poslední čtvrthodince se ještě dvakrát prosadil nejlepší hráč a střelec Třebíče Nguyen Ta Hai Dang, který tak po dvou brankách z první půle přidal stejný počet i v té druhé.

Trenér Jiří Nechvátal k utkání:

„Dnes to byl zápas dvou rozdílných poločasů. První půlka byla z naší strany katastrofa. Po změně stran byli kluci jak vyměnění. Vůbec to nechápu. Začali jsme hrát až za stavu 0:6. Po zápase jsem kluky za druhý poločas pochválil. Jen si musí uvědomit, že je potřeba takhle bojovat o každý míč v každém zápase celých sedmdesát minut.“

Branky: 40. a 50. Topinka Filip – 6., 7., 55. a 67. Nguyen Ta Hai Dang, 4. a 14. Janík Kryštof, 24. a 28. Vošmera Michal

Rozhodčí: Fabeš Roman

Sestava: Tomáš Fencík – Lukáš Zedník, Pavel Stoklásek, Patrik Topinka, Milan Doležal – Filip Topinka, Martin Veverka, Dominik Šebela, Eduard Kubelík – Adam Kohout, Adam Jirák – střídali: Leoš Fišer, Martin Prášil, Filip Daněk, Kurt Krafka