První letošní domácí výhra

TJ Slavoj Eurotech Třešť – SK Přibyslav

8 : 3 (5 : 2)

Potřetí v této sezóně nastoupili mladí dorostenci Slavoje k utkání Krajského přeboru na domácím hřišti. V sobotu 10. září 2016 přivítali tým z města Pribináčku SK Přibyslav a na třetí pokus chtěli konečně slavit první domácí výhru v sezóně.

Už od úvodního hvizdu rozhodčího bylo vidět, jak domácí vlétli do zápasu. Hostující Přibyslavi prakticky nepůjčili míč, zavřeli je na jejich obranné polovině a pokoušeli se kombinací dostat do zakončení. Vedoucí branka ale ne a ne přijít, svoje šance spálili Kantor, Jirka Kříž a Matyáš Kříž. Ve 14. minutě už se ale mohli radovat. Po závaru před brankou Přibyslavi se k míči dostal domácí Pöndl a uklidil jej svojí slabší levou nohou přesně k tyči. Než se stihli hostující hráči oklepat z inkasované branky musel gólman Přibyslavi lovit míč ze sítě podruhé, to když se prosadil Rod. Poté se hra trochu uklidnila, ale byl to Matyáš Kříž, který ve 26. minutě zvyšoval už na 3 : 0. Tříbrankové vedení domácí trochu uchlácholilo a přestali hrát svoji hru. Přibyslav dokázala díky rychlému protiútoku ve 29. minutě snížit a za minutu se dokonce dokázali dostat na jednobrankový rozdíl. V tu chvíli domácí jako by vůbec nebyli na hřišti. Najednou to byli hosté, kteří tlačili a hnali se za vyrovnáním. Naštěstí pro domácí se ve 36. minutě dostal k míči znovu Pöndl a opět se nemýlil. Gól trochu uklidnil a vyrovnal hru. Hostující obrana do poločasu ještě jednou neuhlídala Kantora a ten se na několikátý pokus konečně trefil do brány. Poločas tak skončil za divokého a pro domácí příznivého stavu 5 : 2.

Do druhého poločasu nastoupila stará známá Třešť z úvodu utkání. Hosté se jen zřídkakdy dostávali k míči a když už, tak o něj hned přišli. Ve 49. minutě domácí vybojovali standardní situaci těsně za velkým vápnem. Míč si postavil Novotný a nedal brankáři šanci 6 : 2. Následovala nudná čtvrthodinka, během které se na hřišti vůbec nic nestalo. Poté přišla pro hosty další rána. To když si poskakující míč v malém vápně našel Nechvátal a nekompromisně zakončil. Vzápětí jej trenér odměnil za vstřelenou branku vystřídáním, aby se mohl připravit na zápas A týmu mužů Slavoje ve Žďáru nad Sázavou. O několik minut později se domácí radovali už po osmé, to když se po druhé v utkání trefil Kantor. Zápas už se poté víceméně dohrával. Za zmínku stojí jenom obrovská hrubice Kubáta, díky níž hosté upravili výsledek na konečný stav 8 : 3

trenér Zdeněk Derganz k utkání:

„Dnes jsme předvedli dobrý výkon, hráli jsme kombinační hru se kterou chceme pokračovat. Trochu mi zatrnulo když jsme za stavu 3:0 úplně přestali hrát a nechali Přibyslav vrátit se do zápasu, naštěstí jsme to zvládli a utkání vyhráli. Kluci si zkusili jaké to je, když jim soupeř daruje góly. My jsme naštěstí kromě chyby Martina Kubáta příliš nekazili. Příští týden jedeme do Polné, kde to nebude jednoduché, tak doufám, že kluci neusnou na vavřínech a poperou se o body“.

Branky: 14. a 36. Pöndl Ivo, 42. a 73. Kantor Martin, 15. Rod Tomáš, 26. Kříž Matyáš, 49. Novotný Marek, 65. Nechvátal Filip – 29. Prokeš Adam, 30. Sibera Jakub, 82. Krečman Tomáš

Rozhodčí: Staněk Josef

Sestava: Vondruška – Mezera, Kubát, Novotný, Budíček (72. Doležal) – Kantor, Nechvátal (68. Fencík), Kříž Jiří, Pöndl (76. Štěpánek), Rod (43. Hartl) – Kříž Matyáš