Rivalové se rozešli smírně

TJ Slavoj Eurotech Třešť – SK Telč  2 : 2 (0 : 2)

Týden poté co A-tým Slavoje nestačil venku na svého rivala z Telče (psali jsme zde), svedl los oba týmy opět dohromady. Tentokráte to však bylo v KP dorostu. Obou utkání se zúčastnili i Daniel Ivan a Filip Nechvátal, kteří tak, tentokrát na domácí půdě, chtěli v sobotu 04. června 2016 telčským porážku oplatit.

Již od začátku utkání bylo patrno, co se chtějí oba týmy hrát. Zatímco Třešť se prezentovala kombinační hrou s držením míče a se snahou o průnikové přihrávky, hosté z Telče ukazovali aktivní napadání a rychlé protiútoky. V úvodu byla hra ve svižném tempu, které plynulo z motivace obou odvěkých rivalů. Už ve čtvrté minutě přišla rána pro domácí. Po špatné komunikaci brankáře (váhal s vyběhnutím) s v tu chvíli posledním hráčem Ivo Pöndlem, udeřili hosté z brejku po rohovém kopu Slavoje. Po čtvrthodince se hráči Telče radovali podruhé. Na přímý volný kop si  nejvýše vyskočil Žákovský a s přehledem zakončil k pravé tyči Vondruškovi brány. Hráči Třeště poté opět převzali otěže utkání, ale poblíž pokutového území hostí byli laxní a příliš váhali se zakončením. Když nedokázali využít ani několika slibných centrů od Daniela Ivana šlo se do kabin za stavu 0 : 2.

Druhý poločas se vyvíjel podobně jako ten první. Třešť držela balón, kombinovala a dostával se poblíž vápna hostí. Telč opět napadala rozehrávku soupeře a hrozila především z rychlých brejků a dlouhých míčů. Více brankových příležitostí však měla především Třešť. V 76. minutě po rohovém kopu Martina Kantora se odražený míč k němu vrátil. Martin s ním proklouzl do pokutového území a střelou na bližší tyč prostřelil brankáře hostí. To nastartovalo domácí a naopak zaskočilo hráče Telče. Za šest minut bylo vyrovnáno. Opět Martin Kantor převzal míč na pravé straně hřiště, proháčkoval se skrz 5 hráčů hostí a střelou po zemi, pro změnu přesně na zadní tyč, srovnal stav utkání. To byl vítr do plachet hráčům Třeště. Zatlačili Telč na vlastní polovinu a vytvořili si ještě několik brankových příležitostí. Bohužel ani jedna z nich brankou neskončila a když ani hosté nedokázali proměnit svůj slibně se rozvíjející brejk, skončilo utkání nerozhodně 2 : 2.

trenér Zdeněk Derganz k utkání:

„Dnes bych chtěl kluky za předvedený výkon pochválit. Bohužel k remíze nás odsoudili vlastní chyby a nedostatečná střelba v prvním poločase. Doufám, že na tom zapracujeme a příští týden si z Chotěboře odvezeme 3 body.“

vedoucí mužstva SK Telč Petr Kozák k utkání:

„Domácí dnes byli jednoznačně lepším týmem a zasloužili si vyhrát. My jsme v utkání vytěžili z minima maximum. Mladý tým Slavoje mě překvapil svou fotbalovostí. Vzhledem k tomu, že v této kategorii budou s minimální obměnou nastupovat i v dalších sezónách, budou rozhodně patřit k favoritům KP.“

Sestava: David Vondruška – Jiří Lašan, Marek Novotný, Martin Kubát, Daniel Ivan – Ivo Pöndl, Ondřej Budíček, Filip Nechvátal, Martin Kantor, Petr Mezera – Matyáš Kříž

Branky: 76. Kantor Martin, 82. Kantor Martin – 4. Kujal Dominik, 17. Žákovský Lumír

Rozhodčí: Terber Ondřej