Béčko na jaře poprvé venku padlo

TJ Kozlov – TJ Slavoj Eurotech Třešť B  3 : 0 (2 : 0)

V rámci 20. kola III. třídy Jihlavska zajížděla v sobotu 30. dubna 2016 třešťská Benfica na pro ně zakleté hřiště Kozlova. Před týdnem doma po nepřesvědčivém výkonu podlehla Brzkovu a do Kozlova odjížděli s vědomím, že zde naposledy bodovali před třemi lety.

Takto viděl utkání jeden z  přímých aktérů, útočník slavoje Petr Páral:

„V úvodu zápasu se oba týmy oťukávaly a hra byla velice opatrná. Ovšem na malém kozlovském hřišti rozhodně ne oku lahodná. První velká šance přišla na straně třešťského týmu, když po centru Laciny těsně vedle mířil Jiří Krejčí. O chvíli později soupeř neproměněnou akci potrestal vedoucím gólem. Srovnat skóre mohl Aleš Lacina, bohužel poslal míč z bezprostřední blízkosti, zato z velkého úhlu, těsně vedle. A opět přišel na řadu trest. Domácí Kozlov pět minut před poločasem zvýšil své vedení na 2 : 0.

V druhé půli se odehrával velice nudný fotbal. Především Slavoji se nedařilo kombinovat, hráči v zeleném si nebyli schopní pořádně přihrát a šance nepřicházeli. Naopak domácí na druhé straně svoji šanci v 70. minutě proměněnili a zvýšili své vedení už na 3 : 0. Vzápětí mohlo být ještě hůře, když sudí Bednář proti hostům odpískal penaltu. Tu se však podařilo gólmanovi Jakubu Šebestovi lapit. Třešť stále ne a ne vstřelit branku, a když chvíli před koncem mířil ze slibné pozice přímo do brankáře i Páral, Slavoj si odvezl z Kozlova porážku 0 : 3.“

Branky: 25. Bečka Jaroslav, 40. Mlsna Michal, 70. Štěpánek Jiří

Rozhodčí: Bednář Josef

Sestava: Šebesta – Lašan (46. Kubát), Kubala, Novák, Lupač – Lacina A., Nosek (35. Budíček), Vrátil, Krejčí J. – Páral, Vondrák