Hřiště dostane trávu třetí generace

Hřiště dostane trávu třetí generace

TŘEŠŤ (kra) – I druhý nováček nejvyšší krajské fotbalové soutěže bude mít hřiště s umělým povrchem. Po Lukách nad Jihlavou se jím budou pyšnit do konce listopadu v Třešti. Tráva tzv. třetí generace nahradí pískovou hrací plochu ve sportovním areálu tamního Slavoje v ulici Josefa Hory.

O modernizaci sportoviště za víc než 14 milionů korun informoval starosta téměř šestitisícového města Vladislav Hynk. V komplexu se pracuje od konce září. Nyní podle něj probíhají rozměrové úpravy hřiště.

Stavební práce na hřišti v ulici Josefa Hory v Třešti se nyní týkají především rozměrů hrací plochy. Hřiště s umělým povrchem bude totiž širší než stávající pískoviště.

„Stávající má totiž menší rozměr, než jaký bude mít, až se na něj položí nový travnatý koberec,“ vysvětlil pro úplnost starosta. Hřiště bude mít rozměry 61 x 99 metrů, včetně výběhů po stranách hrací plochy.

Na investiční akci se městu podařilo získat téměř deset milionů korun, formou dotace z ministerstva školství. Zbytek peněz dofinancuje radnice z rozpočtu pro letošní rok. Plochu budou využívat především fotbalisté Slavoje, ale sportovat na něm bude moci i veřejnost, a základní a střední škola.

Součástí areálu bude i umělé osvětlení hrací plochy, takže se bude moci využívat i ve večerních hodinách. Vedení klubu i města počítá s tím, že hřiště využijí fotbalisté i k přípravným zápasům pro jarní část sezony.

 (Autor: David Kratochvíl, Jihlavské listy 07.10.2014)