Kapitán čaroval

Kapitán čaroval

TJ Slavoj Třešť – TJ Sokol Štoky

0 : 9 (0 : 6)

Po svých starších spoluhráčích se v neděli 22. října od 11. hodin představili naposledy v rámci soutěžního utkání v letošním roce na domácí půdě i mladší žáci Slavoje. I oni již podruhé poměřili své síly se svými vrstevníky ze Sokola Štoky. 

S největší pravděpodobností byla více než polovina domácího týmu ještě duchem v kabině, když se prosadil hostující Zdražil. Mimochodem tento hráč se o necelou hodinu dříve prosadil i v utkání starších žáků. Také druhá střela na branku Slavoje byla gólová. V 10. minutě jí vyslal Vopálenský. Hned po navázání hry ve středovém kruhu napadl rozehrávku Třeště kapitán hostujícího celku Petr. Rychle se mu podařilo získat míč a ještě v 10. minutě navýšil vedení Sokola. V dalším průběhu první půle několikrát podržel domácí celek skvělými zákroky brankář Michal Pavlíček. Kapituloval až v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu, a to hned třikrát. Ve všech případech jej překonal po individuální akci kdo jiný než kapitán Petr.

Rovněž vstup do druhé půle se domácímu celku nevydařil. Hned v 38. minutě nabídly soupeři výhodu volného přímého kopu. Míč si postavil Dáňa a nekompromisní střelou pod víko, nedal Michalu Pavlíčkovi v bráně Slavoje ani tu nejmenší šanci. Po tomto gólu se brankostroj hostí na chvíli zastavil. Malým Slavojákům nelze upřít snahu. Především dvojice Petr Biskup a Matyáš Toth se snažila zaznamenat alespoň čestný úspěch. Nejblíže k němu měl po přihrávce Petra Biskupa vytáhlý útočník Jakub Mareš když se v 50. minutě ocitl sám před gólmanem Hrubínem. Vyzrát na něj však nedokázal a strážce hostující svatyně jeho střelu zlikvidoval. Definitivní podobu výsledku dal po dvou individuálních akcích Dvořák. V obou střetnutích si tak hráči Sokola proti brankářovi Slavoje připsali hned 9 zářezů na svých kopačkách. Na opačné straně hřiště byl tentokrát gólman úspěšnější neboť nekapituloval, zatímco v úvodním utkání 2. září ve Štokách jej překonali Matyáš Toth a Petr Biskup.

Branky: 1. Zdražil Matěj, 10., 25., 30. a 33. Petr Vojtěch, 10. Vopálenský Matyáš, 38. Dáňa Josef, 53. a 67. Dvořák David

Rozhodčí: Novák Kamil

ŽK: Bez karet

Sestava: Pavlíček – Hamršmíd, Nerad, Mareš – Haberl, Vokřínek, Toth, Mynařík – Biskup – střídali hokejově: Bukvajová, Mitiska, Bartušek, Skala, Kubů Š