Zápas blbec

Zápas blbec

TJ Ježek Rantířov – TJ Slavoj Třešť

5 : 2 (1 : 1)

V sobotu 9. září v rámci 4. kola 1. A třídy dorostu skupiny A vyrazili hráči Slavoje k prvnímu venkovnímu utkání této sezóny do Rantířova. Po týdenní pauze způsobené lichým počtem týmů a tudíž volným losem chtěli porazit jediný tým, který v loňské sezóně skončil před nimi.

Vstup do prvního poločasu našim dorostencům nevyšel a kupili hromadu nepřesností, chyb a ztrát již na vlastní polovině. Naštěstí soupeř z těchto chyb dlouho nedokázal skórovat. Ve 41. minutě se však podařilo skórovat třešťským dorostencům. Z přímého kopu z vlastní poloviny hřiště se prosadil brankář Daněk F. Ještě do konce poločasu však stejný hráč, když dlouho čekal na balonu. Ten mu vypíchl domácí útočník, kterého následně hostující brankář fauloval. Domácí následný pokutový kop nařízený hl. rozhodčím Půlpánem proměnili a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase se obraz hry víceméně nezměnil. Po pěti minutách druhé půle se po rohovém kopu domácí ujali vedení. O pět minut později, znovu po rohovém kopu, se do vlastní sítě prosadil Franta, když se snažil odkopnout kuličku z brankové čáry. Čtvrt hodinky před koncem se po pohledné akci podařilo snížit premiérovému střelci v dorostenecké kategorii Jelínkovi. Naděje na pozitivnější výsledek ovšem záhy opět uvadla. Znovu po chybě v rozehrávce se prosadili domácí. Do konce zápasu se skóre změnilo ještě jednou, kdy Melichar nešťastně uklidil přímý kop domácích za záda bezmocného brankáře Daňka F. Slavoj se tak po poměrně jednoznačném výsledku 5:2 ve svůj neprospěch vracel domů bez bodů.

Komentář trenéra Adama Pešty k zápasu:

„Nepodařil se nám vstup do zápasu, lehce jsme ztráceli balon nepřesnými nebo laxními přihrávkami a plynule jsme přešli v nakopávaní míčů dopředu, což nám nesvědčí. Doufám, že to byl pouze zápas blbec a v dalších zápasech se budeme prezentovat jinými, lepšími výkony.“

Branky:  44. Fila Jakub (p.k.), 51. Mikeš Patrik, Franta Tobiáš (vlastní), 79. Vondruška Jakub, 89. Melichar Lukáš (vlastní) – 41. Daněk Filip, 76. Jelínek Vojtěch

Rozhodčí: Půlpán Ondřej

ŽK: 0:1

Sestava: Daněk F. – Němeček, Daněk V., Lovětínský, Kříž L. – Široký (46. Štastný), Štancl (79. Melichar), Franta, Gregor (65. Komín), Jelínek (89. Pavlíček) – Hrabovskyi (89. Sova)