Mareš odmítl hattrick

Mareš odmítl hattrick

TJ Slavoj Třešť – SK Telč

4 : 5 (2 : 2)

Necelou půlhodinku po starších žácích nastoupili ke svému prvnímu domácímu soutěžnímu utkání rovněž mladší žáci Slavoje. Přesně v 11:00 hod. zahájil hlavní rozhodčí jejich souboj se stejně starými, či spíše mladými hráči SK Telč. Domácímu celku znatelně chyběli zraněný Erik Sebastián Kubů či nemocný Šimon Vokřínek. Navíc dvojice Petr Biskup a Matyáš Toth už měli v nohách část utkání za starší žáky, kterým vypomáhali.

Vstup do utkání byl velice podobný jako u starších žáků. Už ve třetí minutě poslal nádhernou uličkou míč za obranu Matyáš Toth a Jakub Mareš tváří v tvář gólmanovi hostí nezaváhal. Hosté z Telče odpověděli o sedm minut později. Střelu z dálky, která se odrazila od horní tyčky branky, uklidil do sítě za bezmocného brankáře Michala Pavlíčka hostující Máca. V 18. minutě předvedli Slavojáčci rychlý protiútok na jehož konci byl pokus Jakuba Mareše, který dokázal gólman Špička nohou vykopnout přesně do míst, kam si nabíhal Matyáš Toth. Proti dorážce domácího křídelníka už byl brankář Telče bezmocný. Tečku za prvním poločasem udělala vyrovnávací branka Telče ve 28. minutě rovněž z dorážky. Ve snaze zabránit gólu se zranil brankář Michal Pavlíček. Poločas sice dochytal, ale do druhé půle jej mezi třemi tyčemi vystřídal Lukáš Hamršmíd. V poslední minutě ještě od půlící čáry běžel sám na soupeřovu branku Petr Biskup, ale Špičku nepřekonal.

Vše si ale vynahradil v úvodu druhého poločasu. Po levém křídle prošel z vlastní poloviny přes dva bránící protihráče a křížnou přízemní střelou přesně k zadní tyči rozjásal domácí publikum. Prakticky vzápětí se jak jinak než z dorážky prosadil podruhé v utkání Máca a bylo opět srovnáno. O dvě minuty později šli poprvé v utkání hosté z Telče do vedení. Postaral se o to křížnou přízemní střelou na zadní tyč Nosek. Mladící Slavoje se ale nevzdávali. Ve 47. minutě vybojoval na soupeřově polovině míč Matyáš Kubů a předložil jej před branku nikým nehlídanému Jakubu Marešovi. Útočník Slavoje nezaváhal a prvním dotekem poslal míč do opuštěné branky 4:4. Po necelé hodině hry ukázal své kvality telečský Nosek. Po levém křídle prošel přes trojici bránících hráčů Slavoje a z úhlu prostřelil střídajícího Lukáše Hamršmída. Tři minuty před koncem měl na svých kopačkách vyrovnání Jakub Mareš. Od půlící čáry běžel sám na soupeřovu branku. Brankář Špička proti němu vyběhl, ale útočník Slavoje mířil pouze do horní tyčky brankové konstrukce a odmítl tak hattrick. Bohužel další šance už nepřišla, a tak si hosté z Telče odváží tři body za těsné vítězství 4:5.

Branky: 3. a 47. Mareš Jakub, 18. Toth Matyáš, 38. Biskup Petr – 10. a 39. Máca Richard, 28. Lacina David, 41. a 57. Nosek Jáchym

Rozhodčí: Liška Zbyněk

ŽK: bez karet

Sestava: Pavlíček (36. Hamršmíd) – Hamršmíd, Nerad, Mareš – Toth, Vokřínek, Hron, Mynařík – Biskup – střídali hokejově: Haberl, Bukvajová, Mitiska, Bartušek, Skála, Kubů M., Kubů Š., Preis