Na gól stejný výsledek

Na gól stejný výsledek

TJ Sokol Štoky – TJ Slavoj Třešť

9 : 2 (4 : 1)

Netradičně až jako druzí, tedy po svých mladších spoluhráčích, nastoupili ke svému prvnímu soutěžnímu utkání v sobotu 2. září 2023 na hřišti ve Štokách starší žáci Slavoje. Hráči místního Sokola před týdnem v úvodním kole (Třešť měla své utkání s Rantířovem odloženo) na domácí půdě deklasovali Telč 13:0, a tak na naše mladé fotbalisty nečekalo nic jednoduchého.

Běžela teprve první minuta utkání, když si hosté vypracovali první brankovou příležitost. Na hranici pokutového území se do míče opřel Šalanda, ale gólman Bošacký dokázal jeho pokus vyrazit. U odraženého míče byl jako první Nosek a křížnou přízemní střelou jej uklidil do sítě. Vedení Slavoji vydrželo pouhé dvě minuty. Zbytečnou ztrátu míče hostí na vlastní polovině potrestal Loskot. Stejný hráč si o pár minut později po pěkné kombinaci pohrál se stopérskou dvojicí Slavoje a přesnou střelou otočil vývoj utkání. Po další chybě v rozehrávce Slavoje navýšili po čtvrthodině hry domácí své vedení již na 3:1. A když se dvě minuty před přestávkou prosadil domácí Petr, odcházeli všichni aktéři tohoto utkání do kabin za stavu 4:1 ve prospěch domácího celku.

Po změně stran to byli opět domácí tým, kdo více méně držel míč na svých kopačkách a diktoval tempo hry. Hráči Sokola dobře napadali rozehrávku hostí a po zisku míče se okamžitě tlačili do zakončení. Po zásluze tak postupně navyšovali své vedení. Ve 46. minutě završil Loskot hattrick a o necelých deset minut později si ještě připsal čtvrtou přesnou trefu v utkání. Trefili se i jeho spoluhráči a tak po hodině hry už na světelné tabuli svítilo 8:1. V 66. minutě přidal 9. branku domácí Mazel. Definitivní podobu výsledku dal osm minut před koncem utkání hostující útočník Vojta Kříž, který se po změně stran posunul z branky až na pozici hrotového hráče. Konečný výsledek 9:2 znamená, že obě dvě žákovská družstva Slavoje si ze Štoků odváží na gól stejnou porážku. O první bodový zisk tak mohou zabojovat už za týden v sobotu 9. září, kdy na domácí půdě přivítají odvěkého rivala z Telče. Nejprve od 9:00 hod. vyběhnou na hřiště v ulici Josefa Hory starší žáci a od 11:00 hod. pak jejich mladší spoluhráči. Jste srdečně zváni.

Branky: 3., 9., 46., a 54. Loskot Štěpán, 38. a 57. Petr Jaromír, 16. Krauman Vojtěch, 50. Štefáček Jan a 66. Mazel Jiří – 1. Nosek Lukáš a 72. Kříž Vojta

Rozhodčí: Čížek Jan

ŽK: bez karet

Sestava: Kříž (41. Hynk) – Tyrner, Žádný, Rodek, Hink – Polák, Červený, Šalanda, Dušek – Nosek, Hynk (41. Kříž) – střídali hokejově: Lysý, Vokřínek, Biskup, Toth