Sráží nás marodka

TJ Slavoj Třešť – Tatran Ždírec nad Doubravou

3 : 8 (1 : 4)

Také mladší žáci Slavoje mají za sebou první jarní soutěžní utkání. V sobotu 1. dubna v pravé poledne byli jejich soupeřem na umělé trávě v Třešti stejně staří či spíše mladí fotbalisté ždíreckého Tatranu. Po celou zimní tréninkovou přípravu a tedy i v utkáních zimní ligy mladších žáků se domácí tým potýkal s velkou marodkou a nejinak tomu bylo i v tomto utkání. Bez pomoci mladších spoluhráčů ze starší přípravky by vůbec nedokázali postavit základní devítičlennou sestavu.

Po úvodní „oťukávací“ pětiminutovce se jako první gólově prosadili mladící z Třeště. Svou první soutěžní branku v dresu Slavoje vstřelil šikovný Tadeáš Zlatuška. Malí fotbalisté Tatranu dokázali srovnat vývoj utkání hned o dvě minuty později a za další čtyři minuty šli po zásluze do vedení. Přemek Čech v brance Slavoje do poločasové přestávky kapituloval ještě dvakrát. Tady se sluší podotknout, že pro mladého fotbalistu starší přípravky Přemka Čecha to byla první zkušenost mezi třemi tyčemi v kategorii mladších žáků. Stabilního gólmana Slavoje Hynka Šprincla si už na podzim vyhlédla Vysočina Jihlava a v závěru zimního přestupového období jej zlákala do svých řad na přestup. My mu samozřejmě přejeme, ať se mu v novém klubu daří a třeba se někdy budoucnu opět shledáme v dresu třešťského Slavoje. V úvodu druhého poločasu navýšil vedení hostí Jakub Cao a přestože malí Slavojáci dokázali ještě přesnými trefami Matyáše Kubů a Honzíka Jurače snížit, hosté vždy dokázali kontrovat. V úplném závěru se ještě podruhé v zápase prosadil Jachym Kamp a definitivní tečku za utkáním udělal jen o minutu později Petr Hameder 3:8.

trenér Dušan Surán k utkání:

„Bohužel se stále potýkáme s velkou marodkou a navíc jsme přišli o brankáře, který přestoupil do Vysočiny. V podstatě nebýt pomoci od mladších kluků ze starší přípravky, ani bychom za současné situace nemohli zápas odehrát. Za pomoc a ochotu hrát proti starším jim patří obrovský dík.“

Branky: 6. Zlatuška Tadeáš, 51. Kubů Matyáš, 65. Jurač Jan – 8. a 68. Kamp Jáchym, 12. a 52. Málek Jan, 22. Málek Jakub, 26. Chromý Filip, 48. Cao Jakub, 69. Hameder Petr

Rozhodčí: Kůrka Jaroslav

Sestava: Čech Přemysl – Mareš Jakub, Šalanda Adam, Hron Matyáš – Biskup Petr, Hamršmíd Lukáš, Vokřínek Šimon, Kubů Matyáš – Jurač Jan – střídali hokejově: Zlatuška Tadeáš, Mynařík Adam