Lípa na louce

Lípa na louce

TJ Sokol Lípa – TJ Slavoj Třešť

2 : 2 (1 : 0)

Valná většina třešťských fotbalistů všech věkových kategorií už má jeden či dva týdny podzimní část soutěžní sezóny za sebou, Výjimkou byli hráči A-týmu mužů, kteří před týdnem dokázali zvítězit na hřišti humpoleckého béčka a v sobotu 5. listopadu 2022 je čekala předehrávka úvodního jarního kola na hřišti TJ Sokol Lípa. Lípa je malá obec s více než tisícovkou obyvatel nacházející se zhruba 6 kilometru jihozápadně od Havlíčkova Brodu.

Na nepříliš kvalitním a nerovném terénu (dalo by se říct na louce) se od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího nehrál příliš atraktivní fotbal. Nerovnost hrací plochy dělala větší problémy především hostujícím hráčům. Míče jim odskakovaly a důrazně hrající domácí se ihned po zisku míče tlačili do útoku. Střelecké pokusy hráčů Sokola však byly dosti nepřesné. Zhruba stovka přihlížejících fanoušků domácího celku se dočkala branky téměř po půlhodině hry. Z uctivé vzdálenosti nakopl vysoký míč na branku Slavoje Sochor a protože hostující gólman Pokorný v té nejméně vhodné chvíli podklouzl, jen smutně koukal jak míč padá do jeho sítě. Hosté odpověděli ve 40. minutě, kdy míč hlavou uklidil do branky Krejčí po nepřímém volném kopu zkušeného matadora Lovětínského. Radost hráčům na hřišti i na lavičce však zkazil zvednutý praporek pomezního. A protože branku Slavoji nepřinesl ani rohový kop v poslední minutě první půle, šli do kabin o gól spokojenější domácí fotbalisté.

Hned v úvodu druhého poločasu si fotbalisté Sokola vytvořili obrovskou příležitost k navýšení vedení, ale proti byl gólman Pokorný a následně Rod Š. uklidil míč do bezpečí. Po necelé hodině hry ztratil ve středu hřiště míč Rod Š. a domácí šli do přečíslení tři na dva. V rohu pokutového území pak domácí útočník brnknul o nohu stopéra Lovětínského st. a hlavní rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil Sochor a Pokornému nedal šanci zasáhnout 2:0. Ani za takto nepříznivého stavu se hosté nevzdávali. Zhruba 15 minut před koncem vhodil Tausch u rohového praporku namísto dlouhého autu míč pouze na před sebou stojícího Šimka, ten se obtočil kolem bránícího hráče a přízemní centr do vápna uklidil Rod Š. mimo dosah gólmana. Uběhly pouhé tři minuty a bylo srovnáno. Šimek zahrával rohový kop, ale na bližší tyči jej obránce odvrátil a dal útočníkovi Slavoje ještě jednu šanci. Druhý rohový kop zahrál Šimek až na zadní tyč, kam si naběhl Krejčí a nikým neatakován hlavou rozvlnil domácí síť podruhé. Hosté mohli dokonat obrat o pár minut později, ale jejich snahu zastavil zdvižený praporek pomezního. V nastaveném čase pak dostali výhodu přímého volného kopu z nebezpečné vzdálenosti domácí fotbalisté. Gólman Slavoje Pokorný ale dokázal tvrdou střelu vyboxovat a vzápětí sudí zápas ukončil.

trenér František Cvach k utkání:

„Těžké utkání na těžkém terénu. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. V první půli byli domácí aktivnější, v té druhé ale začali postupně odpadat a my se dostávali stále častěji do zakončení. Paradoxně nám pomohly standardky, které byly po celý podzim naší slabinou. Teď si dáme dva měsíce pauzu a začátkem příštího roku začneme zimní přípravu, abychom se na jaře dokázali posunout do vyšších pater tabulky“  

Branky: 29. a 59. (p.k.) Sochor Filip – 78. Rod Štěpán, 81. Krejčí Michal

Rozhodčí: Žaloudek Marek – Beneš Jiří, Gavallér Filip

ŽK: 2:3

Sestava: Pokorný – Tausch, Lovětínský D. ml., Lovětínský D., Budíček – Jonák (72. Černoch), Fencík, Rod Š, Krejčí – Šimek, Mareš (68. Krafka)