Lídrovi vzdorovali statečně

Lídrovi vzdorovali statečně

TJ Slavoj Třešť – Sokol Želetava/Rokytnice nad Rokytnou

0 : 3 (0 : 1)

Stejně jako jejich starší spoluhráči, také mladší žáci Slavoje zakončili podzimní část sezóny na domácím hřišti proti Želetavě. A stejně jako v kategorii starších i v kategorii mladších žáků je společný tým Želetavy a Rokytnice nad Rokytnou na první příčce průběžné tabulky soutěže, když ve všech dosavadních devíti utkáních dokázal zvítězit.

Tuto úctyhodnou bilanci si želetavské fotbalové naděje nechtěly pokazit ani v Třešti. Proti však byli třešťští mladíci doplnění o několik šikovných hráčů starší přípravky. Skoré se poprvé měnilo po čtvrthodině hry. Přímý volný kop Machoně z dobrých 18-ti metrů prošel nikým netečován až zadní tyčku domácí branky. Také vy zbytku prvního poločasu měli žáčci Sokola mírnou převahu, ale gólově už se neprosadili a protože stejně se vedlo i malým Slavojákům, odcházeli do kabin o gól spokojenější hosté.

Po změně stran bylo utkání dlouho vyrovnané, několik náznaků příležitostí bylo na obou stranách, ale zůstalo pouze u těch náznaků. V 53. minutě se po centru z pravého křídla dokázal nadvakrát prosadit Šilhavý. Hned o tři minuty později po rohovém kopu přidal třetí branku Dvořák, když zůstal na zadní tyči nikým nepokrytý a hlavou uklidil míč do sítě. Zmírnit nepříznivé skóre a vykřesat jiskřičku naděje mohli domácí v 63. minutě. Pěknou kombinační akci na jeden dotek po ose ŠalandaVokřínekBiskup však dokázal Řepa v hostující brance reflexivně nohou vyrazit.

trenér Jiří Gregor k utkání:

„Hosté sice měli mírnou převahu, ale my jsme se jim dokázali svou bojovností vyrovnat. Bohužel z těch několika málo šancí jsme se nedokázali gólově prosadit“

Branky: 15. Machoň Matyáš, 53. Šilhavý Štěpán, 56. Dvořák Tomáš

Rozhodčí: Cirhan Miloš

ŽK: 0:1

Sestava: Šprincl – Polák, Hink, Mynařík – Vokřínek, Vasilev, Hynk, Hamršmíd  – Jurač – střídali hokejově: Haberl, Vostrovský