To nejlepší nakonec!

To nejlepší nakonec!

TJ Slavoj Třešť C – TJ Růžená

3 : 1 (1 : 1)

Podzimní část sezóny pro IV. třídu Jihlavska vyvrcholila v pátek 28. října v 16:30 na umělé trávě III. generace v Třešti. Domácí Celtic neztratil od začátku sezóny ani bod. Na druhém místě jej však těsně následovala Růžená, která byla rovněž bez porážky, ale ztratila 2 body v 7. kole, kdy remizovala v Brzkově 3:3.

Od úvodu to byl především Slavoj, kdo kombinoval a hrnul se do útoku. Jeho útočné snahy však neměly veliký úspěch. Střely přicházely, ale branky ne. Na druhé straně Jindra Jindřich neměl příliš práce. Přesto všechno nebyla Růžená úplně bezzubá. Na rozdíl od většiny soupeřů Celticu nespoléhali její hráči pouze na dlouhé míče a rychlé protiútoky, ale mnohokrát dokázali domácí tým přehrát i kombinační hrou. První branku viděla zhruba stovka příznivců obou týmů až v 33. minutě. U rohového praporku vyslal nebezpečný centr do pokutového území Lukáš Lupač. Hostující brankář Košťál si ho ve snaze vyboxovat jen nešťastně srazil do vlastní brány. Odpověď Růžené přišla o sedm minut později. Na útočné polovině přešel Tobiáš Franta s míčem podle čárového rozhodčího z lidu autovou čáru. Hosté toho plně využili, rozehráli rychlý kontr a po kombinaci využili přečíslení 3 na 2 a do odkryté brány uklidil míč Daniel Ivan. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhá půle se hrála už pod umělým osvětlením a hned v jejím úvodu se měnilo skóre na světelné tabuli potřetí. Po rohovém kopu se ve 47. minutě prosadil hlavou Lukáš Lupač. S přibývající mlhou byla viditelnost na hřišti sice horší, ale přerušit utkání jako v zápase Evropské konferenční ligy mezí Slováckem a Kolínem nad Rýnem se nakonec nemuselo. A tak sledovali diváci i lavičky, jak Slavoj vysílá jede útok za druhým. Na Košťála v brance Růžené se minimálně třikrát řítili osamoceni domácí útočníci. Za jeho záda se však míč protlačit nepodařilo. Povedlo se to až v 67. minutě, kdy se za Celtic prosadil Pavel Svoboda. Ale ani hráči Růžené nezůstávali pozadu a tlačili se do zakončení. Slavoj však v těžké chvíli podržel skvělým zákrokem Jindra Jindřich. Přestože se v závěru hra často přelévala ze strany, gólově prosadit už se ani jeden z týmu nedokázal. Po výhře 3:1 je tak Celtic na prvním místě tabulky IV. třídy s plným bodovým ziskem 30 bodů a skóre 43:10. Ani dohrávka mezi Hodicemi a Mrákotínem (05.11.) nic nezmění na tom, že se C-tým Slavoje bude vyhřívat na výsluní i o zimní přestávce.

Branky: 33. a 47. Lupač Lukáš, 67. Svoboda Pavel – 40. Ivan Daniel

Rozhodčí: Kalaš Ludvík

ŽK: 1:2

Sestava: Jindřich – Růžička, Bartušek S., Lovětínský D., Lupač – Vonderka, Kubů, Pittner, Svoboda F. – Herkner J., Svoboda P., – střídali hokejově: Novák, Kubala, Lovětínský M., Bartušek R., Franta, Němeček