Počtvrté už to nevyšlo

Počtvrté už to nevyšlo

TJ Sokol Štoky – TJ Slavoj Třešť

4 : 3 (2 : 2)

Poslední letošní podzimní výjezd na hřiště soupeře mají za sebou starší žáci Slavoje. V sobotu 22. října 2022 zajížděli v rámci I. třídy žáků na hřiště do Štoků. V soubojích s týmem místního Sokola to vždy jiskří a to jak při utkáních A-týmů mužů či dorostu, tak při utkáních žáků. Koncem září zde dorostenci Slavoje vybojovali bod brankou ve druhé minutě nastavení. A -tým mužů před čtrnácti dny doma stejnému soupeři podlehl 0:1, a tak bylo na žácích, aby se pokusili tuto nepříjemnou bilanci s tímto soupeřem vylepšit.

Úvod do utkání nevyšel Slavoji zrovna nejlépe. Již v 5. minutě získali domácí po nedůrazu Vojty Pavlíčka míč a i díky teči potrestali chybu hostí. Neradovali se ale příliš dlouho, protože neuběhli ani tři minuty a Třešť srovnala. Po rohovém kopu se ke střele dostal Kuba Dušek. Jeho pokus brankář Sokola ještě vyrazil. Odražený míč však přihrál Domča Štancl pod sebe a na pokus Vojty Daňka z 20-ti metrů pod břevno již byl krátký. Podobně rychlá reakce přišla i na druhé straně. Ve 13. minutě hosté ve středu hřiště ztratili míč, domácí jej zatáhli po lajně a následný centr si Vojta Daněk dost nešťastně protečoval do vlastní brány. Tentokrát museli přihlížející diváci na odpověď Slavoje čekat až do samotného závěru první půle. Hosté na středu pole vybojovali míč, Vojta Daněk přešel přes hráče a z velké dálky vystřelil. Jeho pokus vyrazil strážce svatyně Štok pouze před sebe, kde byl Luky Nosek, který pohodlně srovnal skóre na 2:2.

V druhém poločase to byli opět domácí kdo jako první měnil skóre. V útoku ztratili míč, ale vytvořili tlak na rozehrávku z kopačky Filipa Žádného, kterou nakonec vystihl středopolař Štok. Navíc ihned vybídli k zakončení Loskota, který byl na vápně osamocen a nemýlil se. V 69. minutě reagoval Slavoj. Rohový kop domácí odvrátili, jen ke kopačkám hostí. Hráč Třeště neváhal a vystřelil. Jeho dalekonosnou pumelici domácí brankář opět pouze vyrážel před sebe. Tam si našel míč Hynek Šprincl a na dvakrát jej dostal za jeho záda. O osudu utkání tak rozhodl až jeho samotný závěr. Nejprve v 78. minutě opět protečoval stoper Slavoje míč do protipohybu Vojty Kříže v brance Slavoje. Potom šel tváří v tvář Boučkovi Vojta Daněk, ale v poslední fázi si míč posunul příliš daleko od nohy. Starší žáci hostí tak i přes bojovný výkon, kdy dokázali třikrát srovnat skóre, bohužel odjížděli ze Štoků bez bodu.

Branky: 5. a 50. Loskot Štěpán, 13. Mankevič Daniel, 77. Bajer Martin – 8. Daněk Vojtěch, 39. Nosek Lukáš, 69. Šprincl Hynek

Rozhodčí: Beránek Jiří

ŽK: bez karet

Sestava: Kříž – Hink, Žádný, Rodek, Šimek – Pavlíček, Nosek, Sova, Dušek, Štancl – Daněk – střídali hokejově: Šprincl a Pokorný