Lovec asistentem

SK Přibyslav/Keřkov – TJ Slavoj Třešť

3 : 6 (2 : 2)

Poslední cesta na hřiště soupeře v podzimní části této sezóny (Habry totiž ze soutěže odstoupily) čekala na mladý dorostenecký tým Slavoje v neděli 9. října 2022. Od 10:00 hodin se představili na hřišti v Přibyslavi. Do branky Slavoje se v tomto utkání, při absenci gólmanské jedničky, po dlouhé době postavil Daniel Kousal. Navíc hráčům hostí scházel také kapitán Novotný a zraněný středopolař Komín. A jak se s absencí této trojice popasovali?

Již od úvodního hvizdu se naši dorostenci ujali převahy a soupeři skoro nepůjčili balón. V 9. minutě se jim podařilo navázat na poslední zápas s Ledčí a skórovali znovu po rohovém kopu, hlavou se trefil Krafka, 0:1. O necelých deset minut později našel Lovětínský dlouhým balónem Červeného, který svůj samostatný náběh proměnil, 0:2. Ve 34. minutě domácí hráči Přibyslavi snížili po několika odrazech z rohového kopu, 1:2. Ještě do poločasu se jim podařilo vyrovnat, po zbytečné ztrátě při rozehrávce se ocitl sám před Kousalem Imramovský a nedal mu šanci zasáhnout, 2:2.

Ve druhé půli si hned z kraje vzali zpět vedení třešťští dorostenci, svůj samostatný nájezd proměnil Krafka, 2:3. Jen za krátkou chvíli přesně zamířil svou slabší levou nohou Červený, 2:4. V 60. minutě navýšil vedení vytáhlý útočník Krafka po další dlouhé přihrávce Lovětínského, pro kterého to byla už třetí asistence v tomto zápase, 2:5. O minutu později ovšem došlo k dalšímu snížení, za celek soupeře se opět prosadil Imramovský. V úplném závěru si Krafka s dalším úprkem soupeřově obraně vybojoval pokutový kop, který následně sám s přehledem využil a završil na konečných 3:6.

Trenér Adam Pešta k utkání:

„Očekával jsem těžký zápas, ve kterém jsme se museli obejít bez kapitána Novotného, vykartovaného Daňka a zraněného Komína. Vyšly nám vstupy do obou poločasů, jen nás stále trápí koncovka, kdy potřebujeme až nezdravě moc šancí ke vstřelení gólu, což je společně se zbytečnými ztrátami kuliček v situacích na naší polovině jediná věc, co bych klukům vytkl.“

Branky: 34. Šrámek Dušan, 42. a 61. Imramovský Radek – 9., 49., 60. a 89. (p.k.) Krafka Kurt, 18. a 50. Červený Jaroslav

Rozhodčí: Niederle Zdeněk

ŽK: 1:0

Sestava: Kousal – Kříž L., Lovětínský D., Franta, Němeček – Široký (82. Novotný M.), Červený, Jelínek, Štancl (68. Daněk V.), Černoch (82. Košťál) – Krafka