Hoďme to za hlavu

TATRAN Ždírec nad Doubravou – TJ Slavoj Třešť

16 : 0 (9 : 0)

Ve středu 28. září 2022 čekal na oba týmy žáků „výlet“ do téměř 70 kilometrů vzdáleného Ždírce nad Doubravou. V rámci svazem odloženého 1. kola (bývalo by se hrálo v půlce srpna) je zde čekalo utkání proti svým vrstevníkům z místního Tatranu. Jako první tentokrát na tréninkové hřiště vyběhli v 10:00 hodin mladší žáci. Slavoji v tomto duelu opět chyběli šikovní Adam Šalanda či Erik Sebastián Kubů a trenér nemohl počítat ani s posilami ze starší přípravky.

Do utkání vstoupili lépe domácí mladí fotbalisté a už ve 3. minutě šli do vedení. Během úvodní čtvrthodinky přidali další čtyři branky a o osudu utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. V poslední desetiminutovce přidali žáčci Tatranu další čtyři přesné trefy. Hned čtyřikrát se v první půli v zelenobílém dresu prosadil Chromý. A protože se dokázali prosadit i jeho spoluhráči, odcházelo se do kabin za stavu 9:0 ve prospěch domácího celku. Mladí Slavojáčci se prakticky nedostali do zakončení. Jedinou střelu na soupeřovu branku vyslal z uctivé vzdálenosti Bobo Vasilev, ale trefil pouze náruč domácího gólmana.

Po změně stran pokračoval nápor Tatranu a Hynek Šprincl v brance Slavoje se musel hodně činit, aby nepustil míč za svá záda. Proti dobře hrajícím žáčkům Tatranu a za hodně odevzdanou obranou Slavoje to měl opravdu těžké. Předvedl několik velmi dobrých zákroků, ale přesto musel míč ze své sítě ve druhé půli lovit ještě sedmkrát. Hned 4x to bylo po střele důrazného Caa, který se spolu s jednou trefou z prvního poločasu prosadil celkem 5x. Stejný počet branek zaznamenal i jeho spoluhráč Chromý, který se po změně stran trefil už pouze jednou. Ani ve druhé třicetipětiminutovce se hosté na dostřel soupeřovy branky téměř nedostali. Jediný jejich střelecký pokus zaznamenal téměř po hodině hry Jenda Polák, ale i on trefil pouze náruč domácího brankáře.

trenér Jiří Gregor k utkání:

„Dnešní výkon nebyl z naší strany vůbec dobrý. Domácí nás předčili ve všech činnostech. Ať to bylo směrem dopředu v pohybu, kombinaci či nasazení, tak směrem dozadu v rychlosti dostupování, snaze získat míč či v celkovém pohybu po hrací ploše. Musíme se z toho poučit, zvednout hlavy, poctivě trénovat a pokusit se více zabojovat v dalších utkáních.“

Branky: 3. a 33. Málek Jakub, 4. a 39. Matějíček Richard, 6., 12., 21., 25. a 59. Chromý Filip, 8., 57., 58., 61. a 65. Cao Jakub, 26. Hameder Petr, 43. Kamp Jáchym

Rozhodčí: Bouda Josef

ŽK: 1:0

Sestava: Šprincl – Polák, Hink, Mynařík – Vokřínek, Vasilev, Hynk, Kubů M.  – Jurač – střídali hokejově: Haberl, Vostrovský