„Jakoby všem nohy zarostly do země“

„Jakoby všem nohy zarostly do země“

TJ Slavoj Třešť – TJ Sokol Bedřichov B

3 : 1 (1 : 1)

V neděli 18. září v 10:00 se třešťští dorostenci konečně dočkali a po dvou odložených zápasech je čekal v rámci 5. kola 1.A třídy sk. A venkovní zápas proti “B” týmu z Bedřichova. Kvůli stavu hřiště soupeře, se však nakonec oba celky dohodly na změně pořadatelství a zápas se tak nakonec odehrál v Třešti umělé trávě. 

Ačkoliv byli snad všichni naši dostupní hráči natěšeni na to, že si konečně zahrají soutěžní utkání, na hřišti to moc vidět nebylo. V prvním poločase si sice utvořili několik příležitostí, ale hra byla mdlá, pomalá, nepřesná a až na pár výjimek připomínala spíše fotbal v chůzi. Ve 25. minutě svým příkladným přístupem vybojoval na útočné polovině míč Červený, narazil si s Černochem a od brankové čáry našel pod sebou Komína, který uklidil balon do sítě, 1:0. Ve 31. minutě se ke střele zpoza vápna dostal mladý Daněk V.. Zprvopočátku nebezpečně nevypadající střela možná i díky silnému větru skončila na břevně. Ve 42. minutě se dobrým náběhem dostal Černoch do situace jeden na jednoho proti skvěle chytajícímu brankáři. Vhodnou chvilku k zakončení ovšem prováhal a trefil pouze brankáře. Z následného protiútoku zahrozili dorostenci Bedřichova a hned to byla situace gólová. Na parádní střelu do šibenice se jen marně natahoval jinak jistě chytající Daněk F, 1:1.

Ani vstup do druhé půle nebyl v takové kvalitě, pohybu a rychlosti, jakou by si trenér představoval. Na řadu tak přišla i změna rozestavení. V 60. minutě prodloužil za sebe autové vhazování Krafka na koho jiného než Červeného, který udělal kličku vyběhnuvšímu gólmanovi, ale z velkého úhlu snad až z brankové čáry těsně minul. O minutu později se už Červený konečně dočkal a byl i gólově odměněn. Po přihrávce Franty si jedním dotekem přichystal a druhým napodobil gól soupeře z prvního poločasu, 2:1. V 82. minutě to byl zas a znovu Červený, který vyslal do samostatného úniku Krafku, a ten konečně vyzrál na brankáře soupeře a udělal pomyslnou tečku za tímto zápasem s konečným výsledkem 3:1.

trenér Adam Pešta k utkání:

„Očekával jsem od kluků mnohem více, i kvůli jejich reakcím, když se řešilo, že by se i tento zápas měl odkládat. Nevím, jestli to bylo tím, že se hrálo na umělé trávě, četným absencím nebo poměrně dlouhé pauze od posledního zápasu, ale připadalo mi, jakoby všem nohy zarostly do země. Musím ale říct, že jsem velice rád za to, jak se k tomu postavili, vyříkali si to o poločase a v druhé polovině to bylo ve všech směrech lepší. Za to nejdůležitější považuji to, že jsme schopni vyhrávat i ty zápasy, kdy se nám tolik nedaří. Musím vyzdvihnout Jarika Červenýho, který nejenže podává stabilně skvělé výkony, ale i jeho schopnost si vzít slovo v kabině, promluvit k ostatním a svým přístupem na hřišti zvednout výkony ostatních, jako v tomto zápase například Matyho Černocha, u kterého bylo asi nejzřetelněji vidět zlepšení ve druhém poločase. Pochvala ovšem patří všem členům, ať už za prezenci a přístupu v trénincích, nebo za podporu mužských týmů, odkud se na ně hrne také samá chvála.“

Branky: 26. Komín Jakub, 61. Červený Jaroslav, 82. Krafka Kurt – 43. Šebesta Jakub

Rozhodčí: Liška Zbyněk

ŽK: 1:1

Sestava: Daněk F. – Franta, Lovětínský D., Novotný, Široký – Jelínek, Červený, Komín, Křiž L. (11. Daněk V.), Černoch – Krafka