Tři dvougóloví střelci

SK Telč – TJ Slavoj Třešť

2 : 6 (1 : 1)

Také mladší žáky Slavoje čekalo v sobotu 17. září 2022 soutěžní derby ne hřišti v Telči. V této kategorii má tým z Třeště relativně úzký kádr a když navíc tentokrát musela hned trojice mladíků odehrát téměř celý zápas se staršími spoluhráči, nastupovali k duelu se svými vrstevníky notně unavení. Lavička náhradníků Slavoje pak v úvodu utkání, i díky marodce, zela prázdnotou. Naštěstí zhruba ve 20. minutě dorazily tři posily ze starší přípravky – Viki Krejčí, Petr Biskup a Matěj Töth

Úvod utkání byl vyrovnaný. Hra se přelévala ze strany na stranu a do zakončení se ani jeden z týmů příliš nedostával. Oba brankáři tak moc práce neměli. Skóre na světelné tabuli se měnilo až ve 27. minutě a bylo to ve prospěch domácího týmu. Chybu v rozehrávce hostí využil Nosek. Přibližně tou dobu se do utkání zapojila trojice mladíčků ze starší přípravky, která neváhala a po konci svého domácího dvojutkání s Humpolcem s pomocí jednoho z rodičů přijela vypomoci mladším žákům do Telče. A byl to právě hráč starší přípravky Viki Krejčí, kdo po půlhodině hry využil nabídku Boba Vasileva a srovnal vývoj utkání, když prostřelil vybíhajícího gólmana.

Druhý poločas začali lépe hosté z Třeště. Ve 42. minutě našel Hynek Šprincl odkopem od branky u půlící čáry číhajícího Boba Vasileva. Šikovný hráč hostí utekl obraně domácích a střelou na zadní tyč poslal Slavoj do vedení. O osm minut později po pěkné kombinační akci zvyšoval na 3:1 Erik Sebastián Kubů. Stejný hráč se prosadil po hodině hry, když do odkryté branky uklidil gólmanem vyraženou střelu Vikiho Krejčího po rohovém kopu Adama Šalandy. Prakticky vzápětí dokázali domácí snížit. Také z dorážky se radoval Chalupa. V 64. minutě se po rychlém protiútoku prosadil podruhé v utkání Viki Krejčí a vrátil Slavoji tříbrankové vedení. V poslední minutě stanovil konečnou podobu výsledku Bobo Vasilev a připojil se tak k obou dosavadním dvougólovým střelcům v dresu hostí.

Branky: 27. Nosek Jáchym, 61. Chalupa Tomáš – 30. a 64. Krejčí Viktor, 42. a 70. Vasilev Blagoy Vasilev, 50. a 59. Kubů Erik Sebastián

Rozhodčí: Beneš Tomáš

ŽK: bez karet

Sestava: Šprincl – Polák, Hink, Mynařík – Krejčí, Šalanda, Hynk, Kubů E. S. – Vasilev – střídali hokejově: Haberl, Biskup, Töth