Nedobytná tvrz

FK Bohemia Světlá nad Sázavou – TJ Slavoj Třešť

5 : 1 (1 : 1)

Po nešťastné remíze v domácím derby s Telčí zajížděl A-tým mužů Slavoje k dalšímu soutěžnímu utkání na hřiště soupeře. V neděli 11. září 2022 se jeho hráči představili na hřišti ve Světlé nad Sázavou, kde je určitě čekal těžký soupeř. V minulém soutěžním ročníku skončili hráči FK Bohemia na druhé příčce soutěže a jen těsně jim tak unikl postup do Krajského přeboru. V předposledním kole 5. června tohoto roku si fotbalisté Slavoje ze Světlé odvezli porážku 4:0 (na video ze tohoto klání se můžete podívat zde). Letos je zatím domovský stánek hráčů FK Bohemia nedobytnou tvrzí. Bodovat zde nedokázali Košetice, ani juniorka Havlíčkova Brodu.

Úvodní patnáctiminutovka byla ve znamení oťukávání. Oba celky zodpovědně bránili, a ani dopředu se příliš nehrnuly. Hra se tak odvíjela především ve středu hřiště a oba brankáři příliš práce neměli. Jako první se do dobré příležitosti dostali domácí, ale Pokorný v brance Slavoje dokázal nebezpečnou střelu pod víko vyrazit nad břevno. Ve 22. minutě už ale kapituloval, když nedosáhl na přesnou přízemní střelu Strnada k tyči. Za hosty mohl vyrovnat Šimek, ale v těžké pozici mířil pouze do boční sítě. Přesto se hosté ve 33. minutě radovali z vyrovnávací trefy Mareše, pro kterého to byl třetí přesný zásah v posledních dvou utkáních (proti Telči se trefil 2x). Ještě jednou se v první půli ocitl za domácí obranou Šimek, ale tentokrát mu scházel krok, aby byl u míče dřív než vybíhající brankář Bohemie.

Po změně stran to byli opět hosté, kdo se jako první dostal na dostřel soupeřovy branky. Po zásahu bránícího hráče rukou se dožadovali odpískání pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí jejich přání nevyhověl. Zato o pár minut později byl na druhé straně zcela neoblomný a po pádu útočníka domácích v hostující šestnáctce nekompromisně ukázal na penaltový puntík. Míč si postavil zkušený Štros a tvrdou a přesnou střelou nedal Pokornému šanci. A když chvíli na to po rychlém kontru zvyšoval už na 3:1 Kubica, vypadalo to pro hosty s nějakým bodovým ziskem špatně. Hostující trenér Cvach se pokusil ještě vývoj utkání zvrátit. Na hřiště poslal dvě čerstvé síly a změnil rozestavení pouze na tři obránce. Toho dokázal využít střídající matador v domácím dresu Křikava. Po šťastném odrazu u půlící čáry se řítil sám na Pokorného a zkušeně zakončil 4:1. V 84. minutě po faulu na Krejčího dostali výhodu pokutového kopu také hráči Slavoje. Míč si postavil v posledních zápasech gólově úspěšný Mareš, ale Beránek dokázal jeho pokus zlikvidovat. Tečku za utkáním udělal v nastaveném čase Sladkovský.

trenér František Cvach k utkání:

„V prvním poločase jsme měli několik dobrých náznaků příležitostí, ale finální řešení nám nevyšlo. Druhý poločas hodně ovlivnily penalty. Nejprve, z mého pohledu, jasná ruka domácího obránce a následně příliš ochotný pád útočníka v našem pokutovém území. Stáhl jsem hru na tři obránce a pokusili jsme se ještě něco z výsledkem udělat. Konečný výsledek je pro nás až příliš krutý.“

Branky: 22. Strnad Jan, 56. Štros Josef (p.k.), 64. Kubica Timotej, 78. Křikava Miroslav, 92. Sladkovský Michal – 33. Mareš Martin

Rozhodčí: Beneš Tomáš – Liška Zbyněk, Zadina Petr

ŽK: 4:1

Sestava: Pokorný – Tausch, Novotný, Svoboda P., Jonák – Rod T. (65. Červený), Budíček (68. Černoch), Mareš, Krejčí – Krafka, Šimek