Na soupeře vlétli jako uragán

Na soupeře vlétli jako uragán

TJ Slavoj MGG Třešť – SK Telč

7 : 1 (3 : 0)

Napravit těsnou porážku 1:2 svých starších spoluhráčů v derby s Telčí se v neděli 8. května 2022 v 11 hodin pokusili mladší žáci Slavoje. Také jejich duel s Telčí se po dohodě obou klubů a rozhodčího kvůli podmáčenému travnatému hřišti odehrál na vedlejší hrací ploše s umělou trávou třetí generace. 

Jako uragán vlétli do utkání mladí fotbalisté Slavoje. Už v úvodních pěti minutách se do dobrých příležitostí dostali Jakub Dušek, Adam Červený nebo Jakub Šimek, ale soupeřovu branku netrefili. To se povedlo až v 7. minutě po individuální akci Filipovi Žádnému, který povedenou střelou poslal domácí tým do vedení. Filip Žádný byl i u další přesné trefy Slavoje. Získal odražený míč po přímém volném kopu, přihrál jej proti noze Jakubu Duškovi a ten vymetl šibenici Lupačovi branky. Ve 20. minutě odcentroval míč do nebezpečného prostoru před soupeřovu branku Adam Červený a bránící hráč SK Telč ve snaze míč odklidit do bezpečí trefil hlavou břevno vlastní branky. O pár minut později využil liknavou rozehrávku hostí Adam Šalanda, vybojoval míč a nabil Jakubu Duškovi. Jeho dělovka se zastavila až v síti a stanovila poločasový výsledek na 3:0.

Po změně stran to byli opět domácí, kdo diktoval tempo hry. Hned v úvodu druhé půle se dostal do zakončení Adam Šalanda. Gólman Lupač jeho střelu vyrazil, ale na dorážku Jakuba Šimka už nedosáhl. Prakticky hned po rozehrávce získal míč Jakub Dušek a svou třetí přesnou trefou v utkání navýšil už na 5:0. Povedenou úvodní osmiminutovku druhého poločasu uzavřela ukázková kombinace pětice domácích hráčů na jeden či dva doteky na jejímž konci zvyšoval na 6:0 svou druhou trefou Jakub Šimek. Ve 45.minutě o sobě dali vědět hosté. Za obranou Slavoje se s míčem ocitl telčský Šafranko. Obešel i vybíhajícího brankáře Vojtu Kříže, ale následnou střelou mířil pouze do boční sítě. Čtvrthodinky před koncem se dočkal i aktivní Adam Šalanda. Jeho střelecký pokus sice gólman vyrazil, ale míč i díky rotaci nakonec skončil za jeho zády. Hosté z Telče si moc šancí nevytvořili, přesto minutu před koncem zaznamenali čestný úspěch. Postaral se o něj z přímého volného kopu Engl. Na jeho střelu pod víko byl Vojta Kříž v brance Slavoje krátký.

Branky: 12., 23. a 37. Dušek Jakub, 36. a 43. Šimek Jakub, 7. Žádný Filip, 53. Šalanda Adam – 69. Engl Daniel

Rozhodčí: Tomšů Václav

ŽK: bez karet

Sestava: Kříž – Rodek, Žádný, Lhotka – Smolík, Dušek, Nosek, Červený – Šimek – střídali hokejově: Šalanda, Smolík, Hink, Hynk, Jurač, Rolák