Kdo dá gól, vyhraje

Kdo dá gól, vyhraje

TJ Slavoj MGG Třešť – SK Telč

1 : 2 (1 : 1)

Týden po velkém derby A-týmu mužů s Telčí přivítali stejného soupeře také žákovská družstva třešťského Slavoje. V neděli 8. května 2022 vyběhli na hrací plochu nejprve v 9 hodin starší žáci. Hlavní travnaté hřiště bylo po předchozích dešťových dnech silně podmáčené a tak bylo utkání, po dohodě hlavního rozhodčího s oběma trenéry, přesunuto na vedlejší hřiště s umělou trávou.

V úvodní desetiminutovce byli domácí lepším týmem, častěji drželi míč na svých kopačkách, ale do výraznější příležitosti se nedostali. Naopak hosté se rozjížděli pomaleji, ale s přibývajícím časem převzali iniciativu a v 15. minutě šli po zásluze do vedení. Vyrovnat mohl po standardní situaci Matyáš Novotný, ale jeho pokus hlavou po přímém volném kopu Jakuba Komína se mezi tři tyče nevešel. Vytáhlý středopolař domácího Slavoje byl i o chvíli později u zrodu akce, která znamenala vyrovnání. Ve středu hřiště se dokázal zbavit protihráče a poslal milimetrovou přihrávku na nabíhajícího Domču Štancla. Dominik zatáhl míč po pravém křídle do šestnáctky soupeře a přihrál pod sebe Tobíkovi Frantovi. Na jeho střelu na bližší tyč si sice brankář Brtník sáhl, ale míč přesto skončil za jeho zády. Do kabin tak oba týmy odcházely za nerozhodného stavu.

Druhý poločas přinesl vyrovnanou hru. Oba týmy se snažili strhnout vedení na svou stranu, ale zároveň odpovědně bránili a svého soupeře do šance nepouštěli. Hra se tak sice přelévala ze strany na stranu, ale oba brankáři příliš práce neměli. S přibývajícím časem bylo jasné, že pokud se jednomu celku podaří skórovat, bude to z největší pravděpodobností branka vítězná. Pouhé dvě minuty před koncem předvedli hosté z Telče pěknou kombinační akci na jejímž konci byl Nedorost, který přesnou trefou nedal Vojtovi Daňkovi žádnou šanci zasáhnout. Domácím už na vyrovnání nezbyl čas, a tak si hosté z Telče odváží z třešťské umělky všechny tři body za hubené vítězství 1:2. 

Branky: 23. Franta Tobiáš – 15. Tichý Tomáš, 78. Nedorost Marek

Rozhodčí: Tomšů Václav

ŽK: bez karet

Sestava: Daněk – Žádný, Melichar, Novotný, Le – Červený, Franta, Komín, Sova – Košťál, Štancl – střídali hokejově: Kříž, Rodek, Kirchner, Pokorný