Hattrick a změny v rozestavení

Hattrick a změny v rozestavení

TJ Slavoj MGG Třešť – SK Habry

5 : 1 (2 : 0)

V sobotu 07. května 2022 se, ze všech třešťských týmů všech kategorií, představili na hřišti pouze dorostenci. A-tým mužů měl po odstoupení Černíče ze soutěže volno a Benfica, Celtic, oboje žáci a všechny přípravky odehráli svá utkání až v neděli na Den osvobození. V rámci 17. kola I. třídy dorostu skupiny A přijel do Třeště tým SK Habry.

Vstup do utkání vyšel lépe domácímu týmu. Hned ve 3. minutě utkání získal míč Černoch narazil si s Jonákem a poté poslal průnikovou přihrávku na Krafku, který využil samostatného úniku a poslal míč kolem brankáře hostí 1:0. Od této chvíle se domácí snažili hrát fotbal. Na podmáčeném povrchu to nebylo to pravé. Zbytečné ztráty ve středu hřiště, nepřesné přihrávky trápili domácí až do 45. minuty utkání. To přišel dlouhý míč za obranu, kde si jej krásně převzal Komín, přiťukl rozběhnutému Černochovi a ten svoji šanci na skórování proměnil 2:0. V prvním poločase domácí podržel brankář Daněk, který vytáhl několik fantastických zákroků na brankové čáře, ale také sebral několik nebezpečných míčů za obranu. 

Do druhé půle opět vstoupili aktivněji domácí mladí fotbalisté. Ve 47. minutě Jonák vybojoval ve spolupráci s Jelínkem míč na středu hřiště, poslal průnikovou přihrávku na Krafku a ten opět svůj únik využil a zvýšil vedení Slavoje na 3:0. Jen o tři minuty později hosté snížili. Nepřesnou rozehrávku vystihl kapitán hostujícího celku Lang a okamžitě vystřelil. Daněk na jeho střelu nedosáhl a ta se zastavila až v síti 3:1. Vstřelená branka jakoby hosty nakopla a ti převzali iniciativu a směrem dopředu byli v této fázi utkání nebezpečnější. V 65. minutě utnul jejich snahu Jonák. Po zisku míče ve středu hřiště vyslal průnikovou přihrávkou do úniku Krafku. Mladý útočník Slavoje opět běžel sám na hostujícího brankáře, udělal mu kličku a završil hattrick. Čtvrtá branka v síti hostí definitivně zlomila jejich snahu s výsledkem něco udělat. Konečnou podobu výsledku dal v 85. minutě střídající Jirák, který vystihl rozehrávku brankáře hostí a jeho chybu okamžitě potrestal.

trenér Adam Pokorný k utkání:

„Dnes je potřeba kluky pochválit. Povrch byl velice kluzký a nepředvídatelný. Kluci mezi sebou dobře komunikovali, zajišťovali se. Vstupy do utkání nám v posledních zápasech jdou a jsem za to rád. Kluci pak hrají s větším klidem a je radost se na ně dívat. Dnes nás také podržel skvěle chytající Daněk. Ke konci utkání jsme s asistentem udělali pár taktických změn a přišli jsme na nové rozestavení, které určitě nebylo viděno naposledy.“

Branky: 4., 47. a 65. Krafka Kurt, 45. Černoch Matěj, 85. Jirák Vojtěch – 50. Lang Milan

Rozhodčí: Pojezný Karel

ŽK: 2:1

Sestava: Daněk – Kříž, Novotný, Lovětínský, Němeček – Jonák, Jelínek – Štancl (65. Jirák), Komín (76. Franta), Černoch – Krafka