Věřím, že progres přijde

Věřím, že progres přijde

Sokol Želetava/Předín – TJ Slavoj MGG Třešť

5 : 1 (2 : 0)

V dalším kole I. třídy žáků zajížděli v sobotu 30. dubna 2022 mladé fotbalové naděje třešťského Slavoje na hřiště do Želetavy, kde byl jejich soupeřem společný tým Sokola Želetava a Sokola Předín. Netradičně se jako první představili na hřišti s úderem deváté hodiny mladší žáci.

Do utkání vstoupili aktivněji mladší žáci domácího Sokola, ale obrana Slavoje odolávala. O úvodní branku utkání se postaral až ve 23. minutě Veselý. Stejný hráč překonal Vojtu Kříže v brance Slavoje znovu o dvě minuty později a stanovil poločasový výsledek na 2:0. Mimochodem při podzimním měření sil těchto dvou týmů na hřišti v Třešti to byl také Veselý, kdo v první půli dvakrát skóroval a také tehdy mladí fotbalisté Sokola v poločase vedli 2:0.

Pouhých pět minut po změně stran se prosadil Chalupa a když ve 47. minutě navyšoval Slaviček už na 4:0, bylo jasné, že tentokrát si mladší žáci Slavoje domů žádné body neodvezou. Vzápětí sice zaznamenal čestný úspěch hostí Jakub Šimek, ale další přesnou trefu už mladí fotbalisté Slavoje nepřidali. Naopak tečku za utkáním udělal deset minut před koncem domácí Šilhavý. 

trenér Dušan Surán k utkání:

„Dneska jsme nepředvedli dobrý výkon. Domácí nás přehrávali ve všech směrech. Nám chyběl větší důraz a tah na branku. Musíme zlepšit práci na tréninku a následně to přenést i do zápasu. To je ale běh na dlouhou trať, Na druhou stranu jsou to děti, učí se rychle a já věřím, že se progres dostaví“ 

Branky: 23. a 25. Veselý Denis, 40. Chalupa Jan, 47. Slavíček Matěj, 59. Šilhavý Štěpán – 48. Šimek Jakub

Rozhodčí: Fryč Vlastimil

ŽK: bez karet

Sestava: Kříž – Polák, Žádný, Rodek – Lhotka, Dušek, Červený, Hynk  – Šimek – střídali hokejově: Jurač, Rolák, Hink